Znamy oficjalną nazwę Androida N! Można się było tego spodziewać

Komentarz

Newsy Systemy operacyjne

Jest kilka spraw, które w mobilnym świecie nie zmieniają się od dawna. Są to wielokilometrowe kolejki po nowego iPhone’a, znikomy udział mobilnego Windowsa i to, że każdy nowy Android dostaje nazwę jakiejś słodkości. Dzisiaj pora na to ostatnie.

Nie trzeba być tęgą głową w zakresie znajomości świata smartfonów i tabletów, by wiedzieć, iż oficjalnie od 7 lat każda kolejna wersja Androida dostaje nazwę czegoś słodkiego zaczynającego się na kolejną literę alfabetu. Jeśli ktoś jakimś cudem dowiedział się o tym dopiero teraz i jeszcze nam nie wierzy, to poniżej przedstawiamy tabelkę, która prezentuje jak to było do tej pory:

WERSJANAZWAWERSJANAZWA
1.0Apple Pie3.0 – 3.2Honeycomb
1.1Banana Bread4.0Ice Cream Sandwich
1.5Cupcake4.1 – 4.3Jelly Bean
1.6Donut4.4KitKat
2.0 – 2.1Eclair5.0 – 5.1Lollipop
2.2Froyo6.0Marshmallow
2.3Gingerbread6.1 / 7.0 (?)Zaraz się to wyjaśni 😉

W sumie do teraz wiadome na temat tegorocznej wersji systemu Google było tylko to, że to będzie coś słodkiego i coś na literę N. Jak myślicie, na co mogło wypaść?

Faworytem w Internecie szybko stała się Nutella, ale jednak to nie ona będzie promować nowego robota. Nachos? Nie. Nectar? Też nie. Napoleon? Tak, istnieje taki rodzaj ciasta, ale niestety to też nie to! Otóż ostatecznie wybór padł na…

…nugaty! Teraz synonimem pojęcia „najświeższy Android” będzie „rodzaj deseru, składający się z masy z syropu gotowanego z miodem, wymieszanej z siekanymi orzechami włoskimi lub migdałami oraz pianą ubitą z białek, czasem z dodatkiem kakao.” (dziękować Wikipedii).

A teraz przyznać się szczerze – kto obstawiał tę nazwę? 😉