AppleEvent – podsumowanie konferencji Apple

2 komentarze

Newsy Smartfony Wydarzenie

Na niedawno zakończonej konferencji Apple poznaliśmy parę nowości! Prezentacja zaczęła się od tematu recyklingu, oraz najbardziej efektywnego i technicznie zaawansowanego robota Liama, którego zadaniem jest dzielenie zużytych iPhonów na części przeznaczone do recyklingu.

Następnie poruszono ważny temat odnoszącego sukcesy programu ResearchKit i przedstawiono nowy – CareKit, który pomoże również w terapii różnych schorzeń (niestety w Polsce na razie nie będziemy mogli się cieszyć tymi aplikacjami).

25251765622_3f506fa53b_b

W końcu Tim Cook przedstawił nowe kolory bransolet do Apple Watch i zupełnie inny ich rodzaj -> wyplatane z kolorowego nylonu. Dodatkowo, co wszystkich niezmiernie ucieszyło, obniżono cenę AppleWatch do 299$ za najbardziej podstawową wersję.

Również AppleTV nie ominęły ulepszenia – można oczekiwać między innymi lepszego kontaktu z Siri, obsługi live photos i możliwości grupowania aplikacji w foldery.

I najbardziej szumna, oplotkowana sprawa – nowiutki, czterocalowy iPhone SE! Tak! W końcu doczekaliśmy się zastępcy 5S. I to jakiego! Procesor A9 z architekturą 64-bitową i wbudowany koprocesor ruchu M9 – co w sumie daje nam zwiększenie szybkości nowego iPSE aż o dwa razy w porównaniu do iP5S! W pakiecie czeka nas świetny 12MP aparat iSight z True Tone Flash i cudne live photos oraz możliwość nagrywania filmów w 4K! Dodatkowo znacznie ulepszone LTE i Wi-Fi + lepsza bateria. Oczywiście to nie wszystko – najlepszą nowiną jest cena, którą Apple wyznaczyło na 399$ za wersję 16GB. Początek zamówień to 24 marca, a regularna sprzedaż przed końcem miesiąca – ale to nie w Polsce ;} Do nas nowy iPhone dotrze na pewno przed końcem maja!

Od dzisiaj również można w końcu pobrać najnowszą wersję iOS o numerach 9.3. Ten update wprowadza na przykład NightShift, który zlituje się nad naszymi oczyma późnymi wieczorami. System pozwoli też założyć na aplikację Notatki hasło dostępu w postaci odcisku palca.

ip5seSporym zaskoczeniem jest również nowy iPad Pro o przekątnej ekranu 9,7”, co jednoznacznie sugeruje, że linia Air umarła śmiercią naturalną. W nowym, mniejszym iPadzie montowane będą ekrany Retina, które cechować będzie 40% mniej odbijania światła i zwiększona o 25% jasność (w porównaniu do iPada Air 2). Jeszcze jedną ciekawą nowością będzie True Tone Display – pod tą nazwą kryje się zdolność iPada do dostosowywania temperatury kolorów wyświetlanego obrazu do tonu światła w otoczeniu, a co za tym idzie, jego użytkowanie będzie jeszcze bardziej przypominało kontakt z realnym papierem. Tym razem dostępny będzie również w kolorze różowym, a Apple przygotowało dla niego specjalną klawiaturę. Nowy iPad Pro będzie wspomagał działanie ApplePencil, co na pewno zadowoli wielu z nas wink emoticon Ceny nie są tak różowe, jak niektóre jabłuszkowe urządzenia, więc nowe ,,ekrany z baterią” będzie można nabyć za 599$ w wersji 32GB i co jest nowością – wersja 256GB będzie kosztowała 899$. Początek sprzedaży taki sam, jak w przypadku iPSE.

To co? Trzeba rozbijać świnki-skarbonki ;} Dajcie znać, która nowinka najbardziej się Wam podoba!

10409627_1179587878758139_6038274685838630576_n