W Battlefield 1 zagramy z… Youtuberami?

Komentarz

Gry Newsy

Battlefield 1 już robi furorę w sieci. Teraz podsyci to fakt, że za dubbing wezmą się polskie gwiazdy YouTube: Izak, Rock i Rojo. 

Wiadomość tę otrzymaliśmy od Patryka „Roja” Rojewskiego, który zamieścił na swoim Fanpage’u następujący wpis:

Moi drodzy, najwyższa pora zrzucić zasłonę tajemnicy. Trio Rock & Rojo & Izak będzie odpowiedzialne za polski dubbing trybu wieloosobowego gry Battlefield 1 (3 z 12 żołnierzy)! Jesteśmy już po ostatecznych nagraniach, które w ocenie ekspertów wypadły świetnie. Bardzo nas to cieszy, bo daliśmy z siebie absolutnie wszystko. Maksymalne wczucie i emocjonalne zaangażowanie. Nie było to specjalnie trudne, bo siedzimy w tego typu grach na co dzień plus moje wydawanie komend na PZR-ach również dało swoje. Każdy ma inny głos, ale na swój sposób tak samo przekonujący. Np. gdy zamykałem oczy podczas zgrywania odzywek Rocka – byłem zachwycony jak bardzo on do BF pasuje. Możecie więc spać spokojnie. Od graczy dla graczy. Dla nas mega wyróżnienie, dla Was coś, co znacie. Już widzę te nagrywki z multi:) https://www.instagram.com/p/BIJ_Eo2AyWx/

Szef marketingu marki Battlefield w Polsce, Michał Hinc skomentował to w ten sposób:

Do udziału przy nagraniach polskiej wersji językowej zaprosiliśmy popularnych twórców znanych z portalu YouTube, którzy jednocześnie są wielkimi fanami serii Battlefield. Rock, Rojo i Izak spisali się znakomicie, a efekty ich pracy każdy już wkrótce będzie mógł samodzielnie ocenić na materiale wideo, który udostępnimy.

Na razie powiem tylko, że zarówno reżyser dźwięku jak i operator byli zaskoczeni ich profesjonalizmem, umiejętnościami wokalnymi i sprawnością z jaką została zrealizowana sesja nagraniowa. Youtuberzy nagrali głosy 3 z 12 żołnierzy, których usłyszymy w trybie wieloosobowym. Nagrywane frazy były już wcześniej przygotowane, więc niestety nie było tutaj pola do kreatywności, mimo to jestem przekonany, że ich udział w polskim dubbingu będzie stanowił dodatkowy „smaczek” dla wszystkich graczy.

Chciałbym jednocześnie poinformować, że za dubbing trybu dla pojedynczego gracza jest odpowiedzialna inna ekipa. W typ przypadku również szykujemy parę niespodzianek w obsadzie w postaci gwiazd dużego formatu. Śledźcie nasze kanały społecznościowe, aby dowiedzieć się więcej.

EA robi odważny krok w stronę graczy. Ale czy słuszny? Mimo wielu subskrypcji i wyświetleń owi Panowie mają też dużo przeciwników. Są także opinie, że Rock ani trochę nie nadaje się do agresywnego i dynamicznego dubbingu jaki reprezentuje sobą seria Battlefield. Premiera gry odbędzie się 18 października, lecz najprawdopodobniej wkrótce otrzymamy nagranie prezentujące efekty pracy R&R&I.  Dla sceptycznie nastawionych pocieszająca może być  informacja o osobnym zespole dubbingowym wersji singleplayer i 9 pozostałych osobach dubbingujących multi.

A Wy co sądzicie o tym pomyśle? Podzielcie się opinią w komentarzach.