Fundroid » Gry » Konsole » Newsy » PC

„Ojciec GTA” przejmuje kolejne studio.

Komentarz

Gry Konsole Newsy PC

W styczniu deweloper ogłosił powrót do branży gier. Założył wówczas aż pięć firm, z czego trzy miały zająć się grami wideo (zarówno na PC jak i urządzenia mobilne).

Leslie Benzies ma za sobą tworzenie wszystkich (począwszy od „trójki”) części GTA, Maxa Payna 3 czy L.A. Noire, a także pozew przeciw Take-Two.  Pod koniec stycznia ogłosił swój pierwszy projekt zatytułowany Everywhere, który ponoć ma nam pozwalać na wszystko.

W tym śmiałym przedsięwzięciu wspomogą go panowie z Crytek Budapest. Firma pod koniec zeszłego roku zamknęła wiele swoich oddziałów i skupiła się na pracach nad nowym silnikiem. Niektórzy wtedy zdecydowali się na suwerenność (pisaliśmy chociażby o powrocie Black Sea Games), a inni woleli mieć kogoś nad sobą. Tak właśnie postanowili twórcy Crysis Warhead. Kristoffer Waardahl i jego pracownicy z Budapesztu będą pracować z  zespołami zlokalizowanymi w Edynburgu i Los Angeles.

Jeśli jesteście ciekawi czemu ojciec serii GTA odszedł z Rockstara i wykupuje kolejne firmy, możecie o tym poczytać tutaj.