Crytek Sofia odchodzi. Do gry wraca Black Sea Games.

1 Reply

Gry Newsy

O kiepskiej sytuacji finansowej Cryteka słyszy się od dawna. Firma postanowiła zamknąć swoje studia w Budapeszcie, Seulu, Szanghaju i Sofii. Jednak coś się kończy, coś się zaczyna. 

14 lipca 2008 roku studio Black Sea Studios z siedzibą w Sofii, w Bułgarii, zostało wykupione przez Crytek.  Najbardziej znane jest z produkcji historycznej gry strategicznej czasu rzeczywistego Knights of Honor, a także taktycznej gry fabularnej WorldShift. Jednak po 8.5 roku oddział w Sofii zostaje zamknięty, a Vesselin Handjiev i Michael Peykov, którzy w 2001 roku wspólnie stworzyli Black Sea – stają na czele odrodzonego Black Sea Games. Pierwszy z nich całą sytuację skomentował tak:

Naszą misją jest tworzenie hardkorowych gier, które będą was stale bawić. Wierzymy, że najlepsze doświadczenia płynące z gier wideo pochodzą z trudnych decyzji, jakie stawiają przed nami produkcje oraz z wolności w tworzeniu (i dzieleniu się) własnymi opowieściami ze świata gry.

Co to znaczy? Nic konkretnego.  Wiemy jednak, że pod nowym-starym szyldem ruszają już prace nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem.

Czy wyjdzie to Bułgarom na dobre? Poczekamy – zobaczymy.