Był Crysis, a jest kryzys.

Komentarz

Gry Newsy

Pamiętacie jeszcze serię Crysis? Mamy dla was złą wiadomość.

Nie trudno zapomnieć tej wspaniałej trylogii jaką był Crysis czy znakomitej, pierwszej części Far Cry.

Crytek czyli firma, która stworzyła te zacne tytuły przechodzi ciężki kryzys. O kryzysie wszyscy się mogliśmy dowiedzieć już pod koniec wakacji 2014 roku kiedy to firma ogłosiła ciężkie czasy.

Firma w tym momencie postanowiła zmienić trochę funkcjonowanie. Ze zwykłych pudełkowych zestawów zmienili działalność na free-to-play. Najbardziej ucierpieli pracownicy, ponieważ to im wstrzymano z tego powodu wypłaty. Był to rezultat wprowadzonych przez firmę zmian związanych z finansami, strategiami działań czy samą strukturą organizacyjną.

Ogień kryzysu udało się zażegnać ale tylko na chwilę. Firmie wówczas udało się sprzedać z dużym zyskiem prawa do Homefront: The Revolution oraz oddział w Wielkiej Brytanii. Wraz  z dochodem ze sprzedaży zostało zwolnionych wielu pracowników. Mowa tu o 200 do nawet 250 osób w momencie kiedy firma miała ich tylko 900.

Największy gwóźdź został przybity we wrześniu tego roku przez jednego z najważniejszych pracowników.  Samego dyrektora oddziału odpowiedzialnego za MOBA oraz free-to-play, Vesselina Handijeva.

Już po 3 miesiącach, 9 grudnia mogliśmy wyczytać na Twitterze wpis pracownika centrali znajdującej się w Frankfurcie, w którym pracownik opisywał obecna sytuację finansową firmy.Czytając, wiemy że wypłaty spóźniają się. Początkowo to był okres kilku dni, które zmieniły się w tygodnie oraz miesiące.

Mam nadzieję, że coś na kształt Crysisa znów ujrzy światło dzienne.