EA Sports od dłuższego czasu na PC wydawał tylko FIFE, a co z innymi produkcjami?

Komentarz

Gry Newsy

Od dłuższego czasu EA Sports wydaje na PC tylko FIFE. A co z takimi produkcjami jak NHL, UFC 2 i Madden? W przeszłości, produkcje te regularnie ukazywały się na PC. 

Przedstawiciele EA odpowiadają:

Matt Bilbey (wiceprezes EA Canada) wraz z Camem Weberem (wiceprezes EA Tiburon)
twierdzą że dzięki najnowszemu silnikowi Frostbite, który umożliwia tworzenie gier między platformowych będzie to prostsze. 

Camem Weberem:

Madden przez pewien czas był to intratny biznes, a liczby u księgowych przestały mieć sens. Poza tym jest też taki problem, że w ostatnich czterech czy pięciu latach… im bardziej oddalamy się od tworzenia gier na PC, tym ciężej jest nam wrócić. Nie, żebyśmy byli na to zamknięci – czekamy tylko na właściwy czas i sensowną okazję.

 

Matt Bilbey:

Wersje pecetowe zależą od popytu. Na pecetową FIFĘ ciągle jest wielki popyt w skali globalnej, bo sama piłka nożna budzi emocje na całym świecie. Z takim Maddenem jest w tej kwestii trochę słabiej, ale myślę, że jeśli to się zmieni i zobaczymy odpowiednią możliwość, z pewnością taką możliwość wykorzystamy. Myślę że część wizji, o której słyszałeś, o skupieniu się całej firmy na Frostbite znacznie to uprości, bo Frostbite to zasadniczo bardzo pecetowy silnik który ma możliwość poruszania się pomiędzy konsolami, czy to w górę, czy też w dół.

ea sports nhl

Niestety, na ten moment projekt wydania na PC pozostaje pod znakiem zapytania . Jednak wiemy, że edycje NHL czy Maddena na rok 2017 ukażą się tylko na konsolach. Najnowsza FIFA oczywiście PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One oraz Xbox 360.