Ciężkie życie HTC i Galaxy S7 oraz szybszy Internet [FD Express 1]

Komentarz

Newsy Smartfony

HTC może zatonąć. Nowa S7 Samsunga też nie mierzy wysoko. Mówimy też o rewolucyjnej prędkości Internetu mobilnego. O tym wszystkim przeczytacie w artykule.

ULTRAszybki internet

Play wprowadza 4G LTE Ultra – internet mobilny, który ma pobierać dane z prędkością nawet do 262 Mbps. O ile będziemy mieli urządzenie z LTE Cat. 9 – te z “6” na końcu mogą zapewnić łączność max. 225 Mbps. Na start zasięg nowego internetu obejmie 31% populacji Polski i będzie się on znajdować w prawie 80 miastach. Z usługi będą mogli skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci fioletowego operatora. Cennik przedstawia się następująco:

 BEZ URZĄDZENIAZ URZĄDZENIEM 
 z modemem – od 39,99 zł/msc* 30 GB (+ pół roku bez limitu) – od 29,99 zł/msc
 z przenośnym routerem Wi-Fi – od 49,99 zł/msc* Bez limitu GB – od 49,99 zł/msc
 z domowym routerem Wi-Fi – od 59,99 zł/msc* 
 Bez limitu GB, dowolne urządzenie – od 69,99 zł/msc 

*limit 50 GB (+ pół roku bez limitu GB)

Lizaki są trendy

Zanmy najnowsze statystyki związane z fragmentacją Androida. Okazuje się, iż KitKat przestał być jej najpopularniejszą wersją! Musiała w końcu uznać wyższość wersji Lollipop (36,1% vs. 34,3%). Podium zamyka Jelly Bean z wynikiem 22,3%. A 6.0 Marshmallow? Jest na co czterdziestym urządzeniu, ale Android od zawsze miał problem z aktualizowaniem urządzeń do nowszych wydań.

androidmarzec2016

Nowe szaty Meesengera

Obecnie wygląd aplikacji na system robota zmierza w jednym kierunku – Material Design. Choć od jego prezentacji minęło już dość sporo czasu, to dopiero teraz jego śladem poszedł komunikator Facebooka, czyli wszystkim znany Meesenger. Największe zmiany to zawsze niebieska belka na górze aplikacji oraz okrągły przycisk na prawym dolnym rogu rozpoczynający nową konwersację. Cóż, mnie (ekri) osobiście zmiana się nie podoba, ale to już zostawiam ocenę wam 😉

MEES

Titanic XXI wieku

Tak można by obecnie nazwać firmę HTC. Co prawda jeszcze nie utonęła ona zupełnie, ale widać, że nie radzą sobie z powstrzymaniem złej passy. I tak okazuje się, że w zeszłym miesiącu przychody Tajwańczyków wyniosły tylko… 129 mln $! Od 9 lat HTC nie odnotowało aż tak kiepskiego lutego. Czy ratunkiem okaże się premiera nadchodzącego One (M10) i gogli Vive?

Galaxy S7, a testy

Ostatnie testy nie są zbytnio łaskawe dla Samsunga. Jak wiadomo, w Galaxy S7 (edge) znajdziemy baterie o pojemności 3 000 (3 600) mAh. To więcej niż w zeszłorocznych modelach. Okazuje się jednak, że wg testów dostępnych w internecie wynika, iż tegoroczne modele trzymają krócej niż ich poprzednicy. Na domiar złego, do wersji “płaskiej” dobrali się ludzie z iFixIt. Ci ocenili, że naprawa S-siódemki jest jeszcze trudniejsza niż w S6 (4/10 vs 3/10). W zasadzie jedynym plusem jest tu modularność podzespołów. Poza tym naprawa takiej elektroniki może być dla serwisantów istnym koszmarem.