65 tysięcy zł = głupota Solarina

Komentarz

Newsy Smartfony

Luksusowe telefony mają to do siebie, że są bardzo drogie, a jednocześnie bardzo przeciętne. Czy Solarin to zmienia? Nie. Ale powiedzieć o nim można.

Note dla ubogich w wersji Plus

Całkiem niedawno w Polsce zadebiutował kolejny smartfon LG z serii Stylus, tym razem z cyfrą 2. Jest ona tańszą odpowiedzią na popularną serię Galaxy Note. Zaraz po tym Koreańczycy postanowili pójść za ciosem i już pokazali jego ulepszoną wersję, która dodaje „Plus” do nazwy i sporo ulepszeń względem podstawowej wersji. Zresztą sami zobaczcie poniżej.

Od razu mówimy, że tam, gdzie jest podana więcej niż jedna opcja, to oznacza, iż parametr ten zależy od rynku, gdzie zostanie wydany ten phablet.

LG Stylus 2 PlusLG Stylus 2
Ekran5,7 cala FullHD (386 ppi), IPS5,7 cala HD (258 ppi), IPS
Procesor8-rdzeniowy, 1,2 GHz4-rdzeniowy, 1,2 GHz
Pamięć16 / 32 GB16 GB
RAM2 / 3 GB1,5 GB
Aparatygłówny: 13 / 16 Mpix, pojedyncza dioda LED

przedni: 8 lub 5 Mpix, pojedyncza dioda LED

główny: 13 Mpix, pojedyncza dioda LED

przedni: 8 Mpix

ŁącznośćWiFi 802.11 a/b/g/n

Bluetooth 4.1

USB 2.0

WiFi 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.1

USB 2.0

Bateria3000 mAh (wymienna)3000 mAh (wymienna)
Wymiary, waga155 x 79,6 x 7,4 mm

145 g

155 x 79,6 x 7,4 mm

145 g

InneCzytnik linii papilarnych

rysik

rysik

 STYLUS2PLUS

Jak widać, do kompletu w kwestii ulepszeń brakuje tylko większej baterii. Na razie telefon jest dostępny w Tajwanie, ale już zapowiedziano, że pojawi się też na innych rynkach. A mając na uwadze to, że w Polsce seria Stylus sprzedaje się całkiem nieźle (zwłaszcza w segmencie biznesowym), to można przypuszczać, że zawita też i do nas. Cena tylko może być niezbyt atrakcyjna, gdyż przypomnimy, iż zwykła wersja kosztuje u nas 1 299 zł.

To, co Ameryka lubi najbardziej

Czy kiedyś myśleliście nad tym jaki telefon obecnie najbardziej lubią ludzie zza oceanu? My już to wiemy, a to dzięki badaniom ACSI. Spytali oni ok. 70 000 ludzi, by sprawdzić, jak są oni zadowoleni z usług poszczególnych smartfonów. Zapewne większość z was powie, że wygrał tam któryś z najnowszych iPhone’ów. Nic bardziej mylnego! Zobaczcie tabelkę:

acsi

Jak można zauważyć, Amerykanie są najbardziej zadowoleni z posiadania… Galaxy Note 5! Dopiero za nim znajduje się reprezentant Apple – iPhone 6s Plus.

note 5

Ciekawostką jest to, że TOP 10, które tradycyjnie jest pozajmowane przez dwóch odwiecznych rywali, znalazło się miejsce dla Moto G nieistniejącej już Motoroli (miejsce 9.). Tymczasem zauważcie pewien paradoks – ulubionym urządzeniem Amerykanów jest model, który nie jest nawet dostępny w Polsce. A jak myślicie: czy Note 6 (czy 7, jak mówią niektórzy) tym razem będzie do kupienia w naszym kraju?

65 tysięcy „tak-sobości”

Już niejednokrotnie byliśmy świadkami nowych urządzeń, które za kilka(dziesiąt/set) tysięcy złotych nie tylko NIE oferują podzespołów podkradzionych z NASA czy Strefy 57, ale też są bardzo luksusowe (czytaj: brzydkie w… wiecie sami). Niedawno pojawił się kolejny przykład, który potwierdza tę regułę. Spójrzcie na to cudo rodem z mrocznych snów Tima Burtona:

slarin 2

solarin

To jest Solarin (nie mylić z Solarisem, oni są od autobusów). Teoretycznie specyfikacja wypada dobrze…

 Solarin
Ekran5,5 cali QuadHD (534 ppi)
Procesor Snapdragon 810
Pamięć 128 GB
RAM 4 GB
Aparaty główny: 24 Mpix, dioda LED

przedni: 8 Mpix, dioda LED

Łączność LTE, Bluetooth

Wi-Fi a/b/g/n/ac

Bateria 4000 mAh; niewymienna
Waga ćwierć kilograma (250 g)
System, inneAndroid 5.1

Czytnik linii papilarnych

…tylko czy tego oczekujemy po smartfonie, który kosztuje tyle, co jakieś… 15, 20 nowych iPhonów? A dokładniej 9 500 funtów (ok. 65 000 zł)?!

Oczywiście jeśli padają takie ceny, to wiadomo, że machinę reklamową będą nakręcać obietnice związane z prywatnością. Chociażby z tyłu znajduje się przycisk uaktywniający tryb „superbezpieczny” (wtedy połączenia i SMS są szyfrowane, a niektóre elementy wyłączane). No ale czy przypadkiem nie istnieje już coś takiego jak Samsung KNOX?

Najlepsza wydaje się jednak gadka współzałożyciela firmy Sirin Labs, Moshe Hogeg, który tak zachęca ludzi z grubym portfelem do kupna ich telefonu:

„Są dwa rodzaje ludzi bogatych – tacy, którzy są zbyt bardzo podekscytowani tym, że mają pieniądze […] i tacy, którzy doceniają wartość pieniądza”

„nasi klienci to bardzo, ale to bardzo mądrzy ludzie”

Cóż, jaki producent, tacy klienci 😉 Tym razem to powiedzenie nie ma niestety za bardzo pozytywnego wydźwięku…