ZTE, Honor i Huawei, czyli chińska potęga w akcji [FUNDROID EXPRESS 6]

Komentarz

Smartfony

Każda z wymienionych w tym tytule firm chce się czymś pochwalić, ale nie każdej to chwalenie wychodzi. Unia Europejska zaś zamierza utrudnić życie naszej gimbazie. Ale wszystko po kolei.

Facebook? A rodzice wiedzą?

To co teraz tu przeczytacie może się dla was wydawać czymś abstrakcyjnym, ale musicie nam uwierzyć na słowo. Jak powszechnie wiadomo UE to miejsce, gdzie marchewki mogą być owocami, ślimaki rybami, zaś banany muszą być odpowiednio wykrzywione. Tym razem urzędnicy dogadali się w kwestii… ograniczenia wiekowego w social media. Od 2018 roku każda osoba, która nie ukończyła 16 lat będzie mogła korzystać z społecznościówek tylko wtedy, jeśli zgodzą się na to jej rodzice.

fejstroll

Specjaliści twierdzą, iż w celu identyfikowania autentyczności dat urodzenia serwisy mogą zacząć wymagać skanu dowodu osobistego albo przypisania karty kredytowej do konta. Brzmi trochę strasznie. A czy decyzja ta jest słuszna? To pytanie zostawimy jako otwarte w celu własnych przemyśleń.

Honor zostanie utrzymany

Coraz więcej wiadomo o Honorze V8, który ma zostać oficjalnie pokazany 10 maja. A kiedy mówimy o chińskiej firmie, to wiadomo też, że te informacje pochodzą z baz TENAA. Ale co może zaoferować V8, notabene “słabszy” odpowiednik Huawei P9?

Honor V8
Ekran5,7 cala, FullHD (386 ppi) lub QuadHD (515 ppi)
ProcesorHiSilicon Kirin 950 lub 955
Pamięć32 lub 64 GB + slot na microSD
RAM4 GB
AparatyGłówne: 2 x 12 Mpix i laserowy autofokus

Przedni: 8 Mpix

Bateria3 400 mAh
InneLTE

czytnik linii papilarnych

Dual SIM

Jak widać, model ten będzie dostępny w dwóch wersjach:

  • ekran FullHD, 32 GB pamięci i procesor Kirin 950
  • ekran QuadHD, 64 GB pamięci i procesor Kirin 955

honor v8

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na zdjęciach modelu nie widać podpisu Leica obecnego w flagowej P9, a to może być pretekstem do niższej ceny. Jak jednak będzie? Trzeba jeszcze poczekać. 15 dni.

Nubia bebechami stoi

I znowu Chiny, i znowu dzięki TENAA. Jak widzicie, te dwa czynniki sprawiają, że nigdy nie brakuje informacji do naszego cyklu 😉 ZTE także planuje wypuścić coś nowego i jeśli wszystko to, co zobaczycie poniżej w tabelce się potwierdzi (zwłaszcza ostatnia kolumna), to można wręcz powiedzieć, że będzie “grubo”. I nie chodzi mi tylko o ekran wielkości tego z Xperii Z Ultra, wspomnianego już ostatnio phableta.

ZTE Nubia X8, wersja:podstawowaulepszonapremium
Ekran6,44 cala FullHD (342 ppi)6,44 cala QuadHD (456 ppi)6,44 cala UltraHD (684 ppi)
ProcesorSnapdragon 820Snapdragon 820Snapdragon 823
RAM3 GB4 GB6 GB
Pamięć32 GB64 GB128 lub 256 GB
AparatyGłówny: 16 Mpix

Przedni: 8 Mpix

Główny: 16 Mpix

Przedni: 8 Mpix

Główny: 16 Mpix

Przedni: 8 Mpix

nubia x8

Ekran 4K, Snapdragon 823, 6 GB RAM czy nawet 256 GB pamięci wewnętrznej… Aż nie chce się wierzyć, że może takie coś wyjść. Może po prostu nie możemy jeszcze uwierzyć w możliwości Chińczyków. Kiedy premiera? Nie wiemy. Gdzie się pojawi? Na pewno w Chinach. A będzie w Polsce? Wątpimy.

Gogle wirtualnej pikselozy

W zeszłym roku toczyła się gorąca dyskusja na temat rozdziałki 1440p, czy ma ona w ogóle jakiś sens. Pamiętam wtedy, że co najmniej dwaj producenci byli za pozostawieniem FullHD – Sony i Huawei. Sony szybko zmieniło zdanie, czego efekt mamy w postaci Xperii Z5 Premium z ekranem 4K. Ostatnio swój pogląd w tej kwestii zmienił również drugi z wywołanych do tablicy. Powód jest oczywisty – VR staje się modne, a sam Huawei wypuszcza swoje gogle wirtualnej rzeczywistości.

Świetnie, nie? Nie do końca. Jeśli ktoś chociaż odrobinę orientuje się w temacie, to doskonale wie, iż obraz widziany w goglach nie dość, że jest blisko oczu, to jeszcze jest powiększany przez specjalne szkła, co oznacza, że nawet mając przy naszych “paczałkach” QuadHD można zobaczyć piksele.

Zatem w czym stoi problem? A no w tym, iż na ten moment gogle Huawei zadziałają tylko z modelami P9, P9 Plus i Mate 8, a te mają ekran… FullHD. To tak jakbyście chcieli kupić Galaxy S7, ale ostatecznie sprzedawca by was przekonał, że jeszcze lepsze jest S4. No nie za bardzo ciekawie, czyż nie?