FIFA 17 zostanie wycofana w Rosji? Powód – gejowska propaganda.

1 Reply

Gry Newsy

Wszyscy od dawna wiemy, że Rosja to nie kraj, a „stan umysłu”, ale czegoś takiego mało kto się spodziewał. 

Nasi wschodni sąsiedzi nie mogą pochwalić się tolerancją, jaką charakteryzują się „nowoczesne państwa zachodu”. Wszystkie orientacje inne niż heteroseksualna są tam bardzo niemile widziane, a ich propagowanie to już poważny wybryk. A co ma do tego FIFA 17?

Gra nie może narzekać na swoją popularność. Jak wiele innych produkcji stara się ona zarabiać nie tylko na samej sprzedaży tytułu, ale także na systemie mikropłatności – sprzedaży wirtualnych monet. Jakiś czas temu w grze pojawił się event Halloweenowy, w czasie którego rozdawano kostiumy z motywem kościotrupów, a pod koniec listopada także koszulki z motywem… tęczy.

W kampanii Rainbow Laces, przeprowadzanej przez brytyjską organizację Stonewall, wzięło udział wiele różnych instytucji ze świata futbolu – szczególnie brytyjskiego. Nawet Premier League na chwilę pokryła swoje logo charakterystycznymi, tęczowymi barwami. Tak wielka firma, jak EA nie mogła nie wziąć udziału w akcji i musiała w jakiś sposób się włączyć.

fifa17-rosja

Nie szukajmy usprawiedliwień, drugiego dna, ani nic z tych rzeczy. Akcja nawiązuje do walki o prawa homoseksualistów. Każdy fan piłki nożnej wie, że w tym środowisku nie są oni zbyt mile widziani. Ani wśród kibiców, ani nawet wśród piłkarzy (dla przykładu Thomas Hitzlsperger przyznał się do orientacji dopiero po zakończeniu kariery).

Dobra, mamy prawo nie lubić homoseksualistów, ale wróćmy do Rosji. Wschodni parlamentarzyści domagają się zakazu sprzedaży, a także całkowitego wycofania z kraju gry FIFA 17, zarzucając jej „gejowską propagandę”. The Guardian donosi, że zwrócono się do tamtejszej instytucji odpowiedzialnej za media, powołując się na prawo, które od kilku lat zabrania promocji innych orientacji niż „tradycyjna” (czy tam jak kto woli – jedna właściwa), mając na uwadze właściwy rozwój psychologiczny najmłodszych.

Rosja Rosją, ale czy takie działania nie zakrawają o absurd? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!