Switch dostanie FIFE 18!

Komentarz

Gry Konsole Newsy

Do tej pory EA nie za bardzo męczyło się z komentowaniem swojej współpracy z Nintendo Switch. Powiedziano nam jedynie, że FIFA trafi na Switcha w specjalnej wersji.

Wiadomo było, że Elektronicy wydadzą FIFE na Switcha. Nie wiedzieliśmy jednak dwóch rzeczy: czym będzie customowa wersja FIFY oraz co z innymi grami EA. O ile dość logicznym jest, że druga sprawa zależy od sprzedaży popularnej gry piłkarskiej, o tyle w pierwszej kwestii już co nieco się wyjaśniło.

Nikt nie wspominał o numerku przy tytule FIFA na Switchu co wywołało sporo zamieszania. Duża część osób zakładała, że będzie to gra z liczbą 17, przygotowana specjalnie na nową konsolę Big N. Jednak Peter Moore z Electronic Arts ogłosił:

Tak jak wcześniej mówiliśmy tworzymy na Switcha specjalną wersję FIFY. Będzie to FIFA 18 i oczywiście zadebiutuje ona na konsoli Nintendo w dalszej części roku, gdy gra oficjalnie trafi do sklepów.

Możemy założyć, że określenie „specjalna wersja” odnosi się do gry, która będzie dostosowana do możliwości i sposobu sterowania jakie posiada Nintendo Switch. Jednak liczy się to, że na pewno dostaniemy najnowszą odsłonę gry.