Good Game e-Sport Challenge i brak nagród?

Komentarz

E-sport Gry Newsy Wydarzenie

Brak obiecanych nagród, jedyne z czym wrócili do domów to frustracja i smutek.

W dniach od 23 do 25 września minionego roku w Nadarzynie odbyły się międzynarodowe targi Good Game Expo. Przy okazji eventu organizatorzy udostępnili graczom stanowiska do gry. Odbył się również turniej Good Game Expo e-Sport Challenge, na którym zmierzyli się ze sobą gracze z Polski i nie tylko. Osoby odpowiedzialne za organizację tego turnieju kusiły graczy niesamowitymi nagrodami i gadżetami. Pula nagród wyniosła prawie 100 tys. złotych. Organizatorzy zapewniali również dla uczestników nagrody w postaci gier takich jak Fifa 16 czy Counter Strike: Global Offensive. Jak się później okazało nagrody były tylko fikcją.

W podwarszawskiej miejscowości pojawiło się wielu graczy, którzy chcieli spróbować swoich sił w starciu z innymi utalentowanymi zawodnikami i przy okazji zdobyć całkiem niezłe nagrody. Good Game podjęło się przygotowaniu targów, a e-Sport Challenge za turniej. To właśnie e-Sport Challenge wydał niedawno oświadczenie, w którym możemy dowiedzieć się dlaczego nagrody nie zostały przekazane zwycięzcom. 

W skrócie, w oświadczeniu organizator wyjaśnia, że nastąpiło nieporozumienie między współorganizatorami. Problemy związane ze stroną finansową miały miejsce już na początku. Miejmy nadzieję, że organizatorzy zrozumieli swój błąd i zrekompensują zawodnikom wszelkie niedogodności.

Oświadczenie: Kulisy GG EC

źródło: e-Sport Challenge