Pad czy myszka? Xbox czy PC? Weekend funkcji crossplay w Gears of War 4!

Komentarz

Gry Konsole PC Wydarzenie

Od zarania dziejów (czytaj od kilkunastu lat) gracze toczą krwawe wojny wynikające z różnicy poglądów na temat tego, który kontroler jest lepszy – pad do konsoli czy myszka komputerowa.  Studio The Coalition zapewne też się nad tym zastanawia.

W ten weekend w Gears of War 4 zostanie wprowadzona funkcja crossplay, która pozwoli graczom PC i Xbox One zmierzyć się na jednym polu bitwy. Twórcy nie wykluczają zaimplementowania jej na stałe, lecz najpierw zdecydowali się przetestować ją w dniach 2-5 grudnia b.r.

gow4-crossplay-2

Jeśli przykładowo jako członkowie grupy wyznaniowej „pcmasterrace” postanowicie wyzwać swojego kolegę konsolowca na pojedynek, pamiętajcie o tym, iż studio chce zebrać od Was jak najwięcej opinii na temat tej innowacji. Dlatego też jak już wygracie (czego Wam życzymy – nasi czytelnicy mają prawo być najlepszymi graczami!) razem z rywalem postarajcie się napisać swoje wrażenia w tym wątku na oficjalnym forum gry.

The Coalition zaznacza, że nie ma w planach wprowadzenia na stałe crossplayu i jedynie chce przetestować taką możliwość.

Także chwytać kontrolery w dłoń i na pole bitwy! A po wszystkim zapraszamy do sekcji komentarzy poniżej, abyśmy i my mogli poznać Waszą opinię na ten temat!