GTA V wciąż się sprzedaje! Do sklepów trafiło już 75,000,000 egzemplarzy!

Komentarz

Gry Newsy

GTA V wyszło we wrześniu 2013 na PS3 i X360 i w kwietniu 2015 na PC. Od tamtej pory gra wciąż sprzedaje się świetnie. Co nie jest dobrą informacją dla czekających na szóstą odsłonę serii…

Rockstar stanął na wysokości zadania – oceny GTA V na serwisie Metacritic do 96/100 dla wersji PC i 97/100 dla wydań konsolowych. Wydawca gry: Take-Two pochwalił się ostatnio wynikami finansowymi. Przy okazji firma ujawniła ilka ciekawych liczb dotyczących swoich gier – w tym piątej odsłony serii Grand Theft Auto.

Od listopada ubiegłego roku do sklepów trafiło 5,000,000 kopii gry. Co to znaczy? Otóż to, że gra została wysłana do marketów w nakładzie 75,000,000 egzemplarzy.  Co wskazuje na to, że wciąż sprzedaje się znakomicie i Rockstar nie ma się o co martwić. Ogromny wpływ na to ma rzecz jasna GTA Online.

Jednak są też plusy ujemne. Póki „piątka” przynosi wciąż tak duże zyski, firma na pewno nie będzie się spieszyć z pracami nad kolejną częścią – co nie ucieszy fanów trybu singleplayer. W skrócie – GTA V żyje i ma się dobrze, a my czekamy na kolejną część.