Wiedźmiński e-sport – CD Projekt RED ogłasza GWENT Challenger!

Komentarz

E-sport Gry PC

Jak zwiększyć popularność gry? Zrobić z niej e-sport! Właśnie w ten sposób postąpiło CDP RED wspólnie z ESL organizując turniej GWENT Challenger.

Gwint wciągnął niejednego. I nie mówimy tu wyłącznie o fanach przygód Geralta. Gra jest świetnie zrobiona i tego jej odmówić nie można. Cieszmy się z faktu, że ludzie z CDP wiedzą, że muszą jeszcze zainwestować w promocję tego tytułu. A jak można to zrobić prościej niż wprowadzając go na rynek e-sportowy?

Kariera Gwinta startuje z grubej rury – pierwszy turniej jest organizowany we współpracy z ESL, a pula nagród wyniesie 100,00$ (z czego 60,000$ dla zdobywcy pierwszego miejsca). Weźmie w nim udział 8 graczy. Czterech z nich zostanie wybranych drogą eliminacji (trwających w dniach 8-9 kwietnia), do których każdy z Was może zapisać się tutaj. Jednak w turnieju mogą wziąć udział wyłącznie gracze, którzy brali udział w zamkniętych beta-testach. Liczba miejsc także jest ograniczona, bowiem w eliminacjach może wziąć udział jedynie 512 osób, które zostaną wybrane na podstawie pozycji w rankingu Gwinta.

No dobra, ale co z pozostałymi czterema graczami? Tutaj pojawiają się nazwiska, których fanom e-karcianek przedstawiać nie trzeba: Trumpe(Jeffrey Shih), Lifecoach (Adrian Koy), Noxious(Kacem Khilaji) oraz ppd (Peter Dager). Czterej zwycięzcy eliminacji zmierzą się z nimi w finale. Jednym  Czterema słowami: jest na co czekać!