Gra oparta na… obrazach?

Komentarz

Gry Konsole Newsy PC Zapowiedź

Właśnie dowiedzieliśmy się, że powstanie gra oparta na malowanym uniwersum Jakuba Różalskiego – 1920+.

Jakub Różalski, 34 lata. Ilustrator i artysta koncepcyjny, mieszkający i pracujący w Krakowie. Jego twórczość porusza cały świat, a z propozycjami współpracy odzywają się z samego Hollywood. Historia Polski dawno nie poruszała takich tłumów, jak ta w jego wydaniu.

Stworzył on świetną serię obrazów „1920+”. A teraz dostajemy screenshoty z Iron Harvest – gry na tej serii opartej. Pierwsze, dość ogólne informacje mówiły, że będzie to RTS inspirowany grami takimi jak Dawn of War czy Company of Heroes. I okazały się prawdą.

ironharvest1

Produkcja niemieckiego studia King Art Games odpowiedzialnego m.in za Battle World: Kronos, zabierze nas do tajemniczego świata

w którym różne frakcje walczą o wpływy, a tajemnicze siły próbują zdestabilizować sytuację w Europie i po raz kolejny postawić świat w płomieniach.

ironharvest2

W grze będziemy mieli szansę zagrać jedną z trzech frakcji – Imperium Saksonów, Republika Polanii, Rusviet. Twórcy mówią nam tak:

Uwielbiamy serie Company of Heroes oraz Men at War i chcemy przenieść podobną rozgrywkę do tego fantastycznego uniwersum stworzonego przez Jakuba.

W trakcie rozgrywki gracze będą dowodzić bohaterami, mechami i żołnierzami biorąc udział w epickich starciach na otwartych sandboksowych mapach. Niezwykle ważną częścią bitew będzie też mechanika osłon i destrukcja otoczenia.

Gra jest w produkcji, a jej premiera została wyznaczona na 2018 rok na platformy PC, PS4 i XOne.

ironharvest3

Co sądzicie o tej grze? Podoba się wam uniwersum stworzone przez Jakuba? Czy może nie macie zamiaru sobie zaprzątać tym głowy? Dajcie znać w komentarzach!

Jeśli natomiast macie ochotę pooglądać dzieła Jakuba Różalskiego to możecie to zrobić na jego profilu na ArtStation.