„Jak wprowadzić balans w Hearthstone” – Blizzard radzi.

Komentarz

Gry Newsy

Gracze w Hearthstone dzielą się zazwyczaj na dwie grupy: fanów aren i fanów drabinki. Jednak w tym pierwszym przypadku gracze są zdani na czasem kompletnie niemiły łut szczęścia. Jak to poprawić?

Dwa dni temu jeden z twórców Hearthstone’a Dean „Iksar” Ayala udostępnił listę 45 kart, które nie będą już dostępne na arenie w celu zbalansowania gry konkretnymi postaciami. Co może niektórych zdziwić większość z tych kart to totalny „crap”. Pierwsza myśl może nam podpowiadać, że pozbyto się silnych kart dla maga czy łotra, żeby osłabić te klasy i dać szanse innym. Nic z tych rzeczy. Blizzard ma własną teorię: mniej śmieci – więcej wartościowych kart do wyboru.

uxqedct

Co do usunięcia silnych picków.. Najsilniejsza obecnie Jaina (albo Medivh :D) straciła Beztwarzowego Przywoływacza (Faceless summoner) i Zapomnianą Pochodnię (Forgotten Torch). Obie te karty są bardzo silne i co ważniejsze są jedynie commonami (kartami o najniższym poziomie rzadkości). Mimo to inny common dla maga – Portal Krainy Ognia (Firelands Portal) – został nietknięty.

nqzlicq

Jednak usunięcie 45 kart bez informowania o tym w grze, może sprawić problemy graczom niedoświadczonym i tym, którzy nie czytają oficjalnych blogów. Gracze składający talię i czekający na kartę, która nigdy się nie pojawi mogą się okropnie denerwować (Wyobraźcie sobie, że 4 raz gracie arene i znów nie dostajecie Faceless summonera!).

Ostatecznie znacznie prostszym rozwiązaniem byłaby po prostu zmiana stopnia rzadkości silnych kart. Ale mimo to miło słyszeć, że Zamieć w końcu postanowił zająć się czymś, co usprawni grę na arenie. Wszystkie usunięte z areny karty możecie przejrzeć tutaj.

Co sądzicie? Czy działania blizzarda idą w dobrą stronę? Czy jednak można by było to zrobić lepiej? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!