Klawiatura mechaniczna za 150 zł z Biedronki! (Recenzja)

Komentarz

PC Recenzje sprzętu Sprzęt

Klawiatura mechaniczna Hykker X Range – Najlepsza niespodzianka jaką mogła nam sprawić Biedronka!

Z czym wam się kojarzy klawiatura mechaniczna? Wysoka cena, solidna konstrukcja, dobra jakość wykonania, osobny przełącznik dla każdego klawisza, wspaniały dźwięk przy nacisku? Prawda! I to wszystko do niedawna było dostępne od 300 zł! (I była to najtańsza wersja, z wielu drogich klawiatur mechanicznych). Teraz wszystko się zmieniło. Wczoraj 28 listopada do sklepów sieci Biedronka trafiła jedna z najtańszych nowych klawiatur mechanicznych na rynku. Hykker X Range totalnie pozamiatał rynek i konkurencje z działu tanich „mechaników”.bez-swiatel

Po otwarciu widzimy tylko gąbki zabezpieczające, kartę gwarancyjną jak i samą klawiaturę (dwie opcje kolorystyczne do wyboru – biała lub czarna). „Mechanik nie ma ramki dookoła jak i klawiatury numerycznej, dzięki czemu jest jeszcze bardziej poręczna i przenośna. Jest odpowiednio ciężka i wyważona. Waży niecałe 700g dzięki aluminiowej płycie między klawiszami i wysokiej jakości plastiku na podstawie. Płyta jest miła w dotyku, ale plastik… to zwykły plastik, ale nie wieje taniochą.

Czas na klawisze – nie doświadczymy tutaj gumowej powłoki, ale są lekko chropowate i palce nie zsuwają się podczas grania, czy też pisania. Plusem tej klawiatury są jej wymiary. Ja na swoim biurku nie mam za dużo miejsca, więc Hykker mając ledwo 35cm na 13cm idealnie wpasowuje się w moje miejsce pracy (Oczywiście dzięki braku numpad’a). Problemem jest jednak brak ramki dookoła co ułatwia kurzowi atakować naszą klawiaturę. Ale to bez znaczenia, bo bardzo łatwo ją wyczyścić.

swiatlaPrzez podpięciem należy sprawdzić jeszcze nóżki i gumowe podkładki na spodzie. Ja trafiłem na egzemplarz ze źle dopasowanymi gumkami, przez co klawiatura lubi sobie poskakać bo biurku, ale po postawieniu na nóżkach problem znika. Trzeba jeszcze dodać, że klawisze są fabrycznie nie do końca wciśnięte w przełączniki i przy mocniejszym uderzeniu mogą się lekko zapaść. Z czasem jednak wszytko wróci na swoje miejsce.

Po podłączeniu klawiatury do komputera dostajemy po oczach jednym z siedmiu kombinacji podświetlenia. Diody led są jednokolorowe – producent zdecydował, że każdy rząd przycisków będzie miał inny kolor. Tryb wybuchu wygląda naprawdę fajnie, a zostające odciski palców spodobały mi się najbardziej. Wygląda to dość stylowo i doskonale imituje inne droższe klawiatury mechaniczne pod tym względem
przelacznik

Ale jak wygląda sprawa z przełącznikami? W końcu one są najważniejsze. Przełączniki zastosowane w Hykker X Range to nie markowe zamienniki Unionbest Blue, które działają identycznie jak Cherry MX Blue. Mają przyjemny, wyraźny klik i skok, stawiają odpowiedni opór i idealnie nadają się do grania, oraz pisania. Dla fanów przełączników Blue całym sercem polecam budżetowego „mechanika” X Range’a – co prawda jest głośny, ale bardzo przyjemny.

Podsumowując – Hykker X Range pozamiatał dział tanich klawiatur mechanicznych. Za dokładnie 149zł dostajemy solidną, wielokolorową konstrukcję, z wieloma trybami świecenia, z dobrze wykonanymi przełącznikami. Mały rozmiar cieszy i jest praktyczny dla większości graczy. Przy takiej ilości plusów małe błędy typu, źle dopasowane gumowe podkładki i niedociśnięte przełączniki można zaakceptować. Dobrą stroną są klawisze, podświetlenie, oczywiście przełączniki, jakość wykonania, no i cena, cena i jeszcze raz cena! Oceniam klawiaturę bardzo wysoko i cieszę się, że mogłem doświadczyć tak pozytywnie mojego pierwszego mechanika.