Wiadomości lekkie jak piórko – Messenger Lite! [AKTUALIZACJA]

Komentarz

Aplikacja Newsy Social Media

Wszyscy zauważyli znaczne spowolnienie i tak działającej już ociężale aplikacji Messenger. Wszyscy – nawet jej twórcy. Wreszcie dobry ruch, na który wszyscy czekali!

Po najnowszej aktualizacji Messengera, która wywraca komunikator o 180° stał się on niebywale ciężkim kombajnem. Postanowiliśmy, że przetestujemy dla Was szereg aplikacji, które będą mogły być alternatywą dla Messengera, bez którego większość nie potrafi sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania. Dzisiaj doszła do nas jednak informacja, po której wstrzymaliśmy testy. Nadchodzi oto Messenger Lite!

Będzie to lżejsza wersja Messengera, która rozmiarem ma nie przekroczyć 10 MB. Zespół Facebooka tworząc ją skupił się na jej podstawowej funkcji – wiadomościach. Za jej pomocą będzie można pisać, dzwonić, wysyłać naklejki, gify, linki czy grafiki. Pozbawiona zostanie wszelkich zbędnych funkcji, które obecnie obciążają główną aplikację. Wyglądem będzie przypominać swój pierwowzór sprzed nieszczęsnej aktualizacji wprowadzającej „Mój Dzień”. Dzięki niej zaoszczędzimy baterię oraz pakiet danych, a wydajność telefonu wzrośnie.

Nieprędko zobaczymy ją w polskim Google Play. Będzie oficjalnie wdrażany tylko w wybranych krajach, jak Kenia, Tunezja czy Malezja. Nie oznacza to jednak, że go nie zainstalujemy. Gdy tylko będziemy mogli dla Was przetestować bezpieczny plik APK, niezwłocznie Wam go udostępnimy. Ma się to wydarzyć na dniach.

 

AKTUALIZACJA

Plik APK Messengera Lite możecie pobrać TUTAJ. Aby zainstalować aplikację należy pobrać ten plik, odnaleźć go na telefonie i uruchomić. Zostanie otwarte okienko instalacji. Potem wystarczy się tylko zalogować wewnątrz aplikacji.