Microsoft Edge pogromcą Google Chrome! (wideo)

Komentarz

Przeglądarki Publicystyka Wideo

Uwaga, uwaga! Chrome pożera baterię laptopa błyskawicznie! A no tak… to nic nowego. Tym razem potwierdza to Microsoft w swoich badaniach.

Czas pracy na baterii to niezwykle ważny aspekt przy wyborze nowego sprzętu. Wszyscy chcemy, aby nasze urządzenia działały jak najdłużej na jednym ładowaniu. Jest wiele sposobów na to, by ten czas wydłużyć. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego oprogramowania.

Microsoft przygotował film, który pokazuje możliwości przeglądarki Edge. Jak widać na poniższym wideo, deklasuje ona konkurencję jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu. Na czterech laptopach z systemem Windows 10 zostały uruchomione cztery wiodące przeglądarki. Jak się możemy spodziewać – Edge pozwoliła pracować laptopowi najdłużej ze wszystkich. Konkurencją dla Edge była Opera, Firefox i wspomniany Chrome. Zwycięzca uzyskał czas 7 godzin 22 minuty i 7 sekund – wtedy komputer całkowicie wyłączył się. Druga Opera zdołała popracować o godzinę krócej – 6 godzin 18 minut i 33 sekund. Zamykający podium Firefox osiągnął czas 5 godzin 9 minut i 30 sekund. 4 godziny 19 minut 50 sekund – oto czas Google Chrome.
Jak widać również Firefox jest niewiele lepszy od Google Chrome.

W eksperymencie wzięły udział dokładnie takie same cztery Surface Booki, na których odtworzono film poklatkowy streamowany przy użyciu sieci bezprzewodowej. Różnica pomiędzy najlepszym i najsłabszym rezultatem to ponad 3 godziny, co daje zwycięzcy naprawdę dużą przewagę.

Szkoda, że autorzy filmu nie zdecydowali się zestawić w konkurencji przeglądarki Safari odpalonej na MacBooku. Wtedy Edge miałby niełatwą konkurencję.

browser-power-consumption-telemetry

Nadchodzący Anniversary Update dla Windows 10 przyniesie kilka zmian i nowości, w tym wsparcie dla rozszerzeń z Chrome w przeglądarce Edge. Być może to zachęci większą liczbę użytkowników do przejścia na rozwiązanie od MS. Ja osobiście pozostanę nadal przy (według mnie) najlepszej przeglądarce, która mi towarzyszy od lat – UC Browser.