Gry mobilne zarabiają więcej niż konsolowe i pecetowe razem

Komentarz

Konsole Mobilka Newsy PC

To było oczywiste. Coraz więcej osób ma telefony, tablety… Gry mobilne to branża przyszłości. W 2016 roku zarobią więcej niż cały rynek gier konsolowych i pecetowych łącznie!

 

Jak pokazuje poniższy wykres, gry mobilne przynoszą większy dochód od gier pecetowych i konsolowych. Cała branża gamingowa zarobi w 2016 roku prawie 100 miliardów złotych. To o 8,5 % więcej niż woku ubiegłym.

ea5ff1df7a76d3e76cea7dcf8db9937160e72305

 

 

 

 

 

 

 

 

Grafika z qz.com

Nikogo jednak taki trend nie powinien dziwić. Produkuje się coraz więcej, coraz lepszych telefonów, które swoją wydajnością niejednokrotnie przewyższają komputery osobiste. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej poważnych gier na tablety, smartfony czy inne przenośne urządzenia. Granie na nich jest wygodne, a fakt, że dzięki nim możemy grać gdziekolwiek i kiedykolwiek tylko chcemy jest chyba wystarczającym argumentem.

Ogromna część branży mobilnej to jednak producenci mniejszych gier, których zadaniem jest zapewnienie krótkiej rozrywki w dowolnym momencie (np. 5 minut w autobusie czy nawet… w toalecie). To produkcje takie jak Angry Birds czy Candy Crush Saga. Pomimo tego w branży nie brakuje produkcji dużych, przyciągających najbardziej wytrawnych graczy. To między innymi mobilne wersje Need for Speeda, FIFY, Mortal Kombat czy This War of Mine. Przykłady można mnożyć, czasy gdy mobilne granie było niszowe już dawno minęły.

Nas ten fakt cieszy szczególnie, bo w innym przypadku Fundroid nie byłby tym, czym jest teraz. 🙂