NEBULOUS – CZY JUŻ WAM COŚ TEN TYTUŁ MÓWI?

2 komentarze

Gry Mobilka Recenzje gier Zręcznościowa

Niedawno internauci masowo rzucili sie na grę pt. Agar.io. Czym sobie ona zasłużyła na taką popularność? Zapewne nie rozbudowaną mechaniką i złożoną fabułą, to nie gra tych kategorii…No cóż, lepiej nie wnikajmy. Prawdę przyznać trzeba, że potrafi wciągnąć i tutaj rodzi się pytanie – A gdyby tak szybko i upojnie mijał czas chociażby podczas powrotu do domu ze szkoły w autobusie?

Jest to możliwe dzięki grze Nebulous, która nie próbuje udawac Agar w ogólnym zaresie, lecz jedynie czerpie z niej inspiracje i może być dostępna na naszym smartfonie!

Od momentu gdy zagościła ona na moim smartfonie nie było dnia bym z zaciekawieniem nie zerknął na listę aktualizacji w Sklepie Play, po to by móc cieszyć się udoskonaloną zawartością gry. Twórcy prężnie i systematycznie oferują nam coraz to nowsze aktualizacje i ładki do tej gry, nic dziwnego, bowiem już ponad milion graczy ze sklepu Google zagrywa się w ich tytuł. Na chwile obecną gra jest darmowa a reklamy które pojawiają się sporadycznie nie przeszkadzają w jej odbiorze. Gra posiada parę własnych rozwiązań nie zaczerpniętych z pierwowzoru jakim jest internetowy Agar.io.

Do dyspozycji mamy kampanię singleplayer i rozgrywkę online w której mamy możliwość utworzenia, bądź dołączenia do pokoju grupowego z czatem. Serwery działają prawidłowo i nie zdarzają się częste lagi czy przerwania.

W grze Online do dyspozycji oddano nam 4 tryby: – Klasyczny FFA, gdzie jesteśmy jedynie ograniczeni wielkością dostępnej mapy, celem jest bowiem zdominowanie wszystkich innych graczy pod względem wielkości naszego okręgu. W grze nie można wygrać, lecz można przegrać, zostać zjedzonym przez innego, większego gracza. – Drużynowy TEAMS, gdzie zostajemy losowo przydzieleni do jednej z trzech drużyn. W tym trybie rownież nie da się wygrać, jednakże można próbować walczyć o dominacje naszej drużyny. – Czasowy MAYHEM, gdzie jesteśmy ograniczeni czasem. – Ochrona flagii – CTF który jest w wersji Beta, gdzie po losowym przydzieleniu do jednej z 4 drużyn naszym zadaniem jest bronić własnej i walczyć o flagi innych drużyn, typowo jak w klasycznym Capture The Flag.

Po dokonaniu wyboru interesującego nas trybu oczom ukaże się wylosowany serwer, tabela rekordów, oraz ustawienia, gdzie możemy zmienić podstawowe elementy takie jak metodę poruszania się, bardziej zaawansowane takie jak wielkości przycisków, czułość sterowania czy odstępy oraz czysto stylistyczne takie jak wybór tła, avatar czy nasz nick w grze. Możemy również zadeklarować czy mają być pokazywane granice mapy, avatary innych graczy czy ich nicki.

Od momentu gdy pojawiła się gra w Sklepie Google, została mocno przebudowana i usprawniona, na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, a gra oferować może co najmniej parę godzin prostej lecz wciągającej zabawy.

  • Anonim

    Dokładnie.
    W skrócie poprostu gra jest zajebista.

  • Maciek

    Ta gra jest super ekstra