Gracze na ratunek! Rozpoczynamy walkę z rakiem!

Komentarz

Gry Newsy Po godzinach Wydarzenie

Gracze naprawdę chcą pomagać! Rok temu zbierali pieniądze na klinikę dla osób z ciężkimi urazami mózgu, a właśnie dziś startuje akcja, w której streamerzy, twórcy gier, a przede wszystkim sami gracze będą zachęcać do wspierania kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.

Grono osób interesujących się grami wideo z roku na rok rośnie. YouTube czy Twitch mają ogromną siłę przebicia, co można wykorzystać w szlachetnych celach. Przykładem może być chociażby zeszły rok, kiedy gracze podczas 24-h streama zebrali 32 tysiące złotych na klinikę Budzik.

Dzisiaj wystartowała kolejna taka inicjatywa. Jej celem jest pomoc dziecięcemu szpitalowi onkologicznemu Przylądek Nadziei. Potrwa ona tydzień, a organizator – Nvidia – pisze o niej tak:

W przeciągu całego tygodnia, gwiazdy kanału twitch.tv/nvidia_pl będą zbierali dotacje od rana aż do nocy, ale to 10 i 11 grudnia odbędzie się największa zbiórka. W tych dniach przeprowadzimy 24-godzinną transmisję, podczas której zaproszone przez nas gwiazdy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę, aby pomóc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi.

Oprócz samej zbiórki szpital zostanie wyposażony w najnowszy sprzęt Virtual Reality, a o przydatne treści zadba organizacja non-profit Virtual Dream.

W programie streamu przewidziano wiele gier, od wysokobudżetowych, przez „indyki”, na popularnych tytułach e-sportowych kończąc. Poniżej udostępniamy wam rozpiskę na kolejne dni. Zapraszamy do pomagania w tej szlachetnej akcji i rzecz jasna oglądania graczy Nvidii.

nvidiacharitystream