To dopiero początek… Pokemon GO zakazane w Iranie. (wideo)

Komentarz

Aplikacja Gry Mobilka Newsy

Pokemon Go zadebiutowało na rynku gier mobilnych. Ma rzesze graczy, którzy bez niej nie wyobrażają sobie dnia. Niestety na grę nie mogą pozwolić sobie wszyscy. Dlaczego?

Pokemon GO, wydana przez koncern Nintendo gra, oparta na wirtualnej rzeczywistości podbiła serca wszystkich graczy. Produkcja przekonała do siebie nawet osoby, które nigdy w życiu nie miały styczności z Pokemonami.

W Pokemon GO, wirtualne potworki, Pokemony, pojawiają się w losowych miejscach np.: w lesie, na ulicy, przy barze, nad jeziorem czy w szkole. Jednak są miejsca, w których nie powinny się pojawiać, a niestety się pojawiają np.: w kościele, na posterunku policji czy nawet na terenie poligonu wojskowego. Jak można się domyśleć, tam gdzie pokemony będą i ludzie. W miarę upływu czasu zbieranie Pokemonów stało się w niebezpieczne, szczególnie gdy ludzie zaczęli zbierać je w trakcie jazdy samochodem, co miało miejsce m.in. w Iranie. Władze tego kraju postanowiły posunąć się do delegalizacji Pokemon GO, ponieważ jest ona niebezpieczna i może zagrozić obywatelom. Czy jest to dobre posunięcie?