Teraz możesz być artystą również na Androidzie! Prisma w Google Play już dostępna!

1 Reply

Aplikacja Newsy Social Media

Świat oszalał na punkcie tej aplikacji. Do tej pory była dostępna tylko dla użytkowników sprzętu Apple. Teraz trafiła na Androida!

Media społecznościowe dosłownie zostały zalane zdjęciami przepuszczonymi przez filtry aplikacji Prisma. Stało się to zaledwie kilka godzin po jej premierze na iOS. Wspomniany program to krótko mówiąc zbiór estetycznych, oryginalnych filtrów na zdjęcia. Jeśli w ostatnim czasie na Facebooku, Instagramie czy Twitterze doświadczyłeś wysypu zdjęć z filtrami to z pewnością teraz będą jeszcze bardziej widoczne. Zgodnie z obietnicą twórców została bowiem wydana wersja na urządzenia z zielonym robotem.

Prisma-Android-Feat

Póki co aplikacja jest całkowicie darmowa. Rosyjski startup Prisma Labs, stojący za sukcesem aplikacji, prawdopodobnie wprowadzi do niej reklamy w niedalekiej przyszłości. Możemy to wywnioskować z zapisów z regulaminu aplikacji, który akceptujemy korzystając z niej. W polityce prywatności aplikacji przeczytać możemy o tym ile informacji zbiera o nas aplikacja za pomocą oprogramowania analitycznego, ciasteczek, a nawet „identyfikatorów urządzenia”, co pozwala na identyfikację telefonu. Łatwo się domyślić, że jest to podłoże ku wprowadzeniu spersonalizowanych reklam w przyszłości. Używając aplikacji zgadzamy się również na to, że wszystkie zdjęcia utworzone przy pomocy aplikacji należą do twórców, a ci mogą je wykorzystać w dowolny sposób – nawet przekazać innemu podmiotowi w przypadku niepowodzenia przedsięwzięcia.

Co prawda nie ma powodów do obaw – prawie identyczne zapiski znajdują się w regulaminie Instagrama. To powszechne zjawisko, na które godzimy się korzystając z darmowych aplikacji. Każdy sam za siebie musi zdecydować czy warto.

Jak to działa? Stylizacją zdjęć w aplikacji zajmuje się sztuczna inteligencja, która uczy się stosować zaimplementowane style malarskie, przez co nie każde zdjęcie z tym samym filtrem będzie wyglądać identycznie. Do wyboru są komiksowe filtry w stylu mangi, DC czy obrazów słynnych malarzy.  Obsługa aplikacji jest banalna. Każdy styl umożliwia ustawienie indywidualnej intensywności – wystarczy przesunąć palcem po suwaku.

Prisma-640x480

Największym minusem aplikacji jest maksymalna rozdzielczość utworzonych obrazów (1080×1080). Do działania aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem, gdyż aplikacja przetwarza obrazy w chmurze. Jak się łatwo domyślić, przechodzą one właśnie przez serwery Prisma Labs, o czym wcześniej wspominałem.

Aplikacja będzie regularnie rozwijana. W planach jest zwiększenie liczby filtrów oraz… dodanie obsługi filmów.

Aplikacje możecie pobrać korzystając z poniższych linków:

Android: POBIERZ

iOS: POBIERZ