Przebudowany interfejs Snapchata i uniwersalna wyszukiwarka. (wideo)

Komentarz

Newsy Social Media

Snapchatowi można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że twórcy go zaniedbują i nie starają się go rozwijać. Najnowsza aktualizacja tego dowodzi. 

Snapchat na pewno nie może pochwalić się zbyt dobrą optymalizacją aplikacji. Użytkownicy narzekają, że appka bardzo szybko pochłania baterię i zacina się nawet na flagowcach. Jest to oczywiście prawdą. Rozmiary społecznościówki również nie należą do najmniejszych. Kolejną bolączką osób korzystających ze Snapa jest brak przycisku umożliwiającego wysłanie snapa w prywatnej wiadomości do wszystkich.

Aplikacja cały czas się rozwija, by sprostać wymaganiom użytkowników. Najnowsza aplikacja wprowadza poważne zmiany. Uniwersalna wyszukiwarka rozwiązuje problem niezbyt wygodnej nawigacji, która wymaga ciągłego przemieszczania się po trzech ekranach. Interfejs został podzielony na kilka sekcji, co przywodzi na myśl Messengera. Na samej górze znajdziemy wyszukiwarkę, niżej przyciski do rozmowy ze znajomymi.

Pod nimi są niedawno dodane grupy oraz lista znajomych. Z poziomu wyszukiwarki można otwierać snapy oraz przeglądać dział Discover. Znajdzie się tam również podsumowanie informacji na temat znajomych.
W nowej wersji Snapchata została dodana również funkcja Our Story, której działanie nie do końca jest dla mnie zrozumiałe. Dodawane tam Snapy mają być kojarzone przez aplikację z okazjami lub wydarzeniami.

Nowa wyszukiwarka to przede wszystkim kolejna, duża przestrzeń reklamowa obecna w aplikacji. Z pewnością zostanie wykorzystana do tych celów.

Poniżej wideo prezentujące jak owe zmiany wyglądają w praktyce.