PlayStation 4 NEO jednak wcześniej?

Komentarz

Gry Newsy

Wszystkie oczy fanów Sony były skierowane na Tokyo Game Show. Jednak francuski Gameblog powołuje się na swoje dobrze poinformowane źródła i zapowiada premierę PS4 NEO 7 września.

Źródła serwisu gameblog.fr zapowiadają, że Sony szykuje specjalną prezentację konsoli PS4 NEO w Nowym Jorku już 7 września. Warto zwrócić uwagę na fakt, że 20 lutego 2013 roku w tym samym mieście została ukazana konsola PlayStation 4.  Cały czas uważano, że NEO zostanie wyjawiona światu na Tokyo Game Show, który odbywa się w dniach 12-15 września.  Rzekomo wpływ na taką decyzję miała możliwość prezentacji Nintendo NX. Co prawda obie konsole trafiają w inne grupy graczy, jednak Sony i tak może obawiać się drugiej sporej prezentacji w tym samym czasie.

ps4-neo

Specyfikacja sprzętu została ukazana już wcześniej i wiemy nieco o tym potworze. Bardzo wymagający gracze otrzymają do dyspozycji osiem rdzeni Jaguar taktowanych zegarem 2,1 GHz, układ graficzny z 36 Compute Units pracujący z częstotliwością 911 MHz oraz 8 GB pamięci GDDR5 o przepustowości 218 GB/s. Jednak nie musimy się martwić, premiera NEO nie wykluczy produkcji standardowych wersji PS4. W końcu są także gracze lubiący portfele równie mocno jak gry. Pozostaje tylko pytanie, ile będzie kosztować nowa zabawka od Sony?
A wy czekacie? Macie zamiar kupić nową „pees czwórkę” czy raczej nie macie tak wysokich wymagań (nie to co wiedźmin 3 😉 )?

Podzielcie się opinią w komentarzach.

neo582 neo5822 neo5824 neo5823

Oryginalny artykuł Gameblog.fr dostępny tutaj.