RECENZJA TEKKEN CARD TOURNAMENT

Komentarz

Gry Karciana Mobilka Recenzje gier

Tekken Card Tournament to nowy spin-off serii Tekken wydany na mobilne urządzenia (Android i iOS) oraz przeglądarki WWW przez Namco Bandai. Dla nieobeznanych – seria Tekken skupia się na bijatykach. W tym przypadku mamy do czynienia z karcianką.

Na początek musimy wybrać jedną z 15 znanych postaci z serii Tekken która będzie reprezentować naszego protagonistę (każda z postaci którą gramy ma trochę inny deck) a dostaniemy 15 kart dla niego przeznaczonych. Aby zdobywać kolejne karty z których później utworzymy swoją talię musimy je kupować za punkty w grze lub dokonywać mikrotransakcji (jak Gaben, próbując wcisnąć w darmową grę jak najwięcej mikropłatności). Sama rozgrywka jest dość prosta i bazuje na tym, że naszego wojownika można przesunąć do pozycji ataku, bloku lub wylosować nową kartę ciosu. Możemy ich posiadać maksymalnie 5 w danym momencie . Jeśli zdecydujemy się na atak to ilość zadanych obrażeń będzie zależna od karty jaką w danej chwili „mamy na ręce” i wybraliśmy. Naszym wojownikom w czasie walki pomagają również karty które dodają ochrony lub życia naszej postaci. Kiedy wartość paska życia któregoś z graczy spadnie do zera wtedy przegrywa.

TTC 3

Sama rozgrywka jest sztampowym przykładem „ easy to play hard to master ”. Dużo również zależy również nie tylko od naszego skilla lecz również od kolekcji kart jaką udało nam się zebrać. Samych zasad którymi rządzi się rozgrywka bardzo prosto się nauczyć ze względu na samouczek który mocno ułatwi zadanie nowicjuszom. Później przyjdzie nam walczyć w turniejach, PvP oraz w potyczkach z SI. Po rozegraniu pojedynków w zależności od rezultatu dostajemy określoną ilość punktów doświadczenia za które inwestować w coraz silniejsze karty. Ze względu na to że Tekken Tournament Tag jest grą F2P to mamy tu do czynienia z mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze możemy sobie dokupić losowe karty o czym już wcześniej pisałem oraz staminę. Ta druga jest potrzebna do tego aby brać udział w walkach. Standardowo starcza ona na 5 pojedynków dziennie, więc uważam, że to niesprawiedliwa zagrywka ze strony twórców.

TTC 1

TTC 2

Grafika za to prezentuje się olśniewająco, a jej poszczególne elementy są jakby żywcem wyciągnięte z pełnoprawnych PC-towo konsolowych Tekkenów, chociaż uważam, że twórcy mogliby dodać do gry jeszcze kilka aren na których przyjdzie nam rozgrywać walki. Muzyka jest stylizowana lub zaczerpnięta z Tekkenów na duże ekrany więc tutaj stali wyjadacze też nie powinni być zawiedzeni. Grę polecam zarówno fanom serii bijatyk do której przynależy ta produkcja jak i fanom mobilnych gier karcianych.

[wp-review]

 

 

ZALETY:
– świetna grafika
– charakterystyczna dla serii oprawa muzyczna
– w końcu to Tekken….

WADY:
– …lecz nie w formie bijatyki
– zbyt dużo zależy od posiadanych kart
– mikropłatności

POBIERZ: www.magazynfundroid.pl/d/tct