Fani Xboksa szykujcie więcej pieniędzy – oto nowa linia kontrolerów!

Komentarz

Konsole Newsy Sprzęt

Microsoft zawalczy o każdego dolara, jakiego może z nas wyciągnąć. Project Scorpio, Xbox Game Pass, a teraz także nowe pady!

W tym roku Microsoft naprawdę robi dużo, aby przyciągnąć graczy. Już na targach E3 11 czerwca o 23:00 ukazany zostanie Project Scorpio. Niedługo także ukaże się abonament Game Pass. Czego można chcieć więcej? Nowych kontrolerów! Pierwszy reprezentant serii Tech Series zwie się Xbox Wireless Controller – Recon Tech Special Edition i zadebiutuje w sklepach 25 kwietnia w cenie 69,99$ (około 275zł).

Pady będą oczywiście bezprzewodowe, a różnić się będą (co chyba widać od razu) wyglądem. Wycinany laserowo wzór na przodzie kontrolera, specjalna powierzchnia antypoślizgowa i złote wstawki sprawiają, że pad prezentuje się co najmniej przyzwoicie. Pewnie niejeden z Was mógłby się domyślić, że projektanci inspirowali się technologią wojskową.  A funkcje, których nie potrafimy dostrzec? Większy zasięg, oraz wbudowany moduł Bluetooth, który pozwoli na zabawę na urządzeniach kompatybilnych z goglami Samsung Gear VR. Sam kontroler ma działać na Xboksie One, Project Scorpio i PC.

W zapowiedzi Microsoft przypomina o Copilocie – funkcji, która pozwoli na rozgrywkę przy użyciu dwóch padów na raz. W założeniu ma to na przykład pozwolić rodzicom na kontrolę tego, co w grach robią dzieci bądź (co brzmi bardziej realnie) umożliwić aktywną pomoc początkującym graczom. 

Co sądzicie o nowym padzie? Moim zdaniem złoto-czarny prezentuje się bardzo ładnie i chętnie posiedziałbym z nim trochę dłużej przy konsoli!