Reklama też może być sztuką! Ocieram łzy!

Komentarz

Po godzinach Social Media

Reklamy są zmorą obecnych czasów. Większości z nas kojarzą się z natrętnymi, wyskakującymi okienkami czy przerywaniem filmu lecącego w TV w najważniejszym momencie. Allegro pokazuje, że reklama może być nie tylko przyjemna –  w takim przypadku to już sztuka.

W tym momencie każdy z nas może sobie przypomnieć swoją ulubioną reklamę. Jak wielu z nas ma taką? Spoty reklamowe zapadają nam w pamięć z wielu powodów – bawią, intrygują, zaskakują, irytują lub… wzruszają, ukazując  ludzkie uczucia w niezwykłej sytuacji, która natychmiastowo dociera do wnętrza odbiorcy.

Bliskość drugiej osoby jest bardzo ważna szczególnie w okresie świątecznym. Każdy ma swoją definicję szczęścia. Można je ująć jako stan emocjonalny, w którym wszystkie potrzeby życiowe zostają spełnione przy zachowaniu dobrych relacji z rodziną i przyjaciółmi.

Wiemy, że dla wielu Polaków bliscy są najważniejsi. Nie liczą się bariery i odległości, ale bycie z tymi, których kochamy.

To słowa producentów tej reklamy. Głęboko porusza ona ten aspekt życia. Aby nie psuć Wam niespodzianki – zapraszam najpierw do obejrzenia spotu.

Intrygujący początek, zapadające w pamięć obrazy, sytuacje i widoki, a na koniec – wzruszające zakończenie. Według mnie to ideał reklamy. Tak jak dla wielu ludzi na całym świecie reklama Coca-Coli jest znakiem zbliżających się świąt, dla mnie taką przesłanką są reklamy Allegro. To takie mini dzieła sztuki, które idealnie wpisują się w kalendarz. Paweł Szałamacha, brand manager Allegro komentuje spot w ten sposób:

Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Po sukcesie ubiegłorocznej produkcji „Mikołaj” wierzymy, że ten film jest jeszcze bardziej świąteczny i opowiada jeszcze bardziej świąteczną historię. Od dłuższego już czasu nasze wizerunkowe kampanie reklamowe opowiadają o sprawach istotnych dla nas wszystkich: miłości, byciu razem, spełnieniu. Tak jest i tym razem. Spot ten niesie też inny komunikat: zakupy na Allegro, choć traktujemy je jako powszechne lecz przyziemne działania, mogą być pomocne w budowaniu dobrych relacji z ludźmi, czyli dawać szczęście, którego wszyscy szukamy. Takie właśnie jest Allegro: od lat ułatwiamy życie milionów Polaków tworząc dla nich platformę handlową Allegro. Przy okazji towarzyszymy ich codziennemu życiu, a więc także emocjom każdego z nas.

Reklamy Allegro zasługują na szczególne uznanie. Wzbudzają głębokie emocje. To niezwykła opowieść ukazująca właściwe wybory. Reżyserem spotu jest Jesper Ericstam – Szwed, który był również odpowiedzialny za reklamę „Gitara”, która jest puszczana w telewizji do dziś.

Jestem ciekaw Waszej opinii. Ja osobiście chylę czoła i czekam na kolejne projekty z serii „Czego szukasz?” od Allegro.