Galaxy S7 i S7 Edge dostają Androida 7.0 Nougat.

Komentarz

Newsy Smartfony Systemy operacyjne

Samsung testował Androida 7.0 na smartfonach Galaxy S7 i S7 Edge już od dłuższego czasu. Właśnie teraz rusza oficjalna aktualizacja do tej wersji – wbrew wcześniejszym doniesieniom. 

Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o tym, że najnowsze Samsungi z linii Galaxy S ominą Androida 7.0.

Okazuje się jednak, że koreański gigant zmienił plany i właściciele S7 i S7 Edge będą mogli zaktualizować system do wersji 7.0 Nougat za pomocą OTA.

Aby zainstalować nową wersję systemu wystarczy po prostu wejść w ustawienia telefonu i sprawdzić dostępność aktualizacji. Większość z Was zapewne zobaczy takie okienko:

Jest to spowodowane tym, że aktualizacja jest udostępniana falami. Co jakiś czas zostanie ona oddana do użytku małej grupie osób, potem następnej i następnej. Nie powinno Was to denerwować – takie wyjście jest po pierwsze prostsze i tańsze dla firmy, a po drugie w ten sposób szybciej zostaną wyłapane wszelkie błędy spowodowane aktualizacją. W ten sposób unikniemy sytuacji, w jakiej znalazło się Apple jakiś czas temu. Nowa aktualizacja iOS spowodowała spore problemy z działaniem milionów urządzeń, które dostały możliwość natychmiastowego update’u.

Nougat 7.0 nie wprowadza miliona nowych opcji, oraz zmian, które sprawią, że musicie go mieć. Jednakże wprowadza drobne zmiany, które doceni sporo osób. Te nowości to między innymi:

  • Podwójne kliknięcie w kwadrat przełącza między dwoma ostatnimi aplikacjami.
  • Dostępne jest zamykanie wszystkich aplikacji jednym dotknięciem ekranu.
  • Przebudowano i poprawiono menu skrótów na belce powiadomień.
  • Powiadomienia są rozbudowane i wygodniejsze w obsłudze.
  • Funkcja Night Light, czyli tryb podświetlenia nieszkodliwy wieczorem.
  • Możliwość korzystania z dwóch aplikacji na raz (dzielony ekran).

Czekacie na swoją aktualizację?