Zabójczy Note 7 umiera.

Komentarz

Newsy Smartfony

Zapewne już każdy słyszał o wybuchających Galaxy Note 7. Zapewne każdy posiadacz szybko wymienił swój model. No właśnie nie. Duża liczba smartfonów nadal jest aktywna, ale Samsung planuje się z tym uporać.

W Stanach Zjednoczonych nie zwrócono jeszcze 7% wszystkich kupionych Galaxy Note 7. Daje to nam liczbę około 133 tysięcy bomb aktywnych urządzeń. Samsung postanawia coś z tym zrobić i już 19 grudnia zostanie wypuszczona Ostateczna Aktualizacja (dobre na tytuł filmu!).  Jej dystrybucja na wszystkie urządzenia ma potrwać nawet do 30 dni, a po instalacji bateria telefonu nie będzie mogła zostać ponownie naładowana.

Jednakże ten sposób zostanie wykorzystany tylko w USA. Co natomiast zrobi koncern, aby „pozbyć się” smartfonów z Europy i między innymi z Polski? Otóż nie wyłączy ich na wieki, ale planuje znacząco ograniczyć możliwość ładowania baterii. Polska strona Samsunga udostępniła tę oto wiadomość:

Z uwagi na troskę Samsung dotyczącą bezpieczeństwa konsumentów, do 15 grudnia b.r., wszystkie Note7 otrzymają nową aktualizację, która ograniczy możliwość maksymalnego ładowania jego baterii do 30% pojemności. Aktualizacja ma na celu dalsze zminimalizowanie ryzyka oraz zmotywowanie klientów do wzięcia udziału w Programie Wymiany, tak szybko jak to możliwe.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy to konieczność? Zapraszamy do podzielenia się opinią w sekcji komentarzy!