Snapchat na Instagramie (wideo)

Komentarz

Aplikacja Newsy Social Media

O sukcesach Snapchata co chwila jest głośno. Tempo wzrostu liczby użytkowników jest cały czas bardzo wysokie. Łatwo się można było domyślić, że inni będą starali się powtórzyć ten sukces, chcąc ugrać coś dla siebie. Ale w ten sposób?

Mówiąc to mam na myśli Instagrama, którego twórcy od dłuższego czasu zdecydowanie doceniają potencjał Snapchata. Dało się to zauważyć już w czasie, gdy na IG wprowadzono możliwość przesyłania filmów.  Tym razem twórcy poszli o krok dalej i… dodali „Snapchata” do swojej aplikacji. Słowo napisałem w cudzysłowie, gdyż nie trudno zgadnąć, że nie zawarto w nim kodu oryginalnego Snapchata…

Ten instagramowy nazywa się „Instagram Stories” i został wprowadzony do aplikacji w sposób bardzo przystępny. Podobieństwo do Snapchata jest uderzające. Aby udostępnić zdjęcie lub film (będzie widoczny dla wszystkich lub wybranych znajomych przez 24 godziny) wystarczy kliknąć  znajdujące się w lewym górnym rogu ekranu lub przesunąć palcem w prawo w dowolnym miejscu w głównej zakładce aplikacji. Każdy kto korzystał ze Snapchata będzie wiedział co zrobić dalej. Działa to w identyczny sposób.

Stories innych znajomych dostępne są na samej górze ekranu aplikacji.

13933271_1179404378806914_962473096_n

Podobnie jak w Snapchacie, po kolei będą nam się wyświetlać Stories kolejnych znajomych, które możemy przewinąć. W przeciwieństwie do Snapchata, na Instagramie możemy wracać do poprzednich Stories przesunięciem palca.

This slideshow requires JavaScript.

Moim skromnym zdaniem ta funkcjonalność wyszła Instagramowi lepiej od Snapchata. Stories przegląda się dużo łatwiej i przyjemniej. To czy ta funkcja była potrzebna Instagramowi zostawiam już Waszej indywidualnej ocenie. Jedno jest pewne – Snapchat nie może się już czuć bezkonkurencyjny.

Poniżej film udostępniony na fanpage’u Instagrama reklamujący nową funkcjonalność.