Superbateria skonstruowana przez… przypadek?

1 Reply

Newsy Smartfony Sprzęt

Przełomowe wynalazki w dziejach ludzkości często powstawały na drodze przypadku. Zastanawiające jest czy nie jesteśmy właśnie świadkami tego rodzaju epokowego wydarzenia. Naukowcy z Kalifornii wynaleźli niezniszczalną baterię!

Główną zmianą w stosunku do normalnych i standardowych dziś litowo-jonowych baterii jest ilość cykli ładowania jaką taka bateria może przeżyć, ta nowa potrafi wytrzymać do 400 razy dłużej! Pewnie wielu z was zastanawia się jak to możliwe? I tutaj rozpoczyna się śmieszna część historii, albowiem nikt tego nie wie. Naukowcy którzy skonstruowali prototyp nowej baterii również nie mają zielonego pojęcia jak udało im się coś takiego stworzyć, gdyż praca nad baterią była swego niemonitorowanym eksperymentem, w którego powstanie zaangażowani byli różni ludzie.

Żeby nie było za pięknie naukowcy przypominają,że “bateria” to tak naprawdę jedynie komponent a nie w pełni funkcjonalny akumulator i nie wiadomo czy będzie w ogóle kiedykolwiek działał. Ponadto bateria wykonana ze złotych nici byłaby bardzo kosztowna w porównaniu z tymi używanymi obecnie.
Choć ten wynalazek może nie znaleźć zastosowania w telefonach to na pewno jest milowym krokiem w kierunku rozwiązania problemu żywotności akumulatorów.

 

nz

 

 

 

fot. ACS Energy

  • Lelo

    Może wreszcie się skończy wieczony problem z codziennym ładowaniem…