Multiplayer na Switch – czyżby tylko ze smartfonem?

Komentarz

Konsole Newsy Sprzęt

Nintendo lubi zaskakiwać graczy swoimi pomysłami – jednak nie zawsze pozytywnie. Czy połączenie smartfona i multiplayera będzie dobrym wyjściem?

Każdego dnia słyszymy coraz więcej o Nintendo Switch. Jednak sporo spraw pozostaje niewyjaśnionych. Chociażby jak będzie wyglądać interfejs.1 Natomiast nowe wypowiedzi mogą nas zmartwić. Jedną z nich jest ta należąca do szefa Nintendo America, Reggiego Films-Aime’a, który ujawnił, że integralną częścią korzystania z multiplayera będzie specjalna aplikacja na smartfona.

Stworzona przez nas smatfonowa aplikacja to jeden z elementów naszych usług online i uważam, że będzie to jej niezwykle ważna część. Posłuży ona za voice chat, dzięki niej będzie można korzystać z matchmakingu oraz tworzyć własne lobby multiplayer.

Sądzę, że będzie to niezwykle eleganckie rozwiązanie, bo np. gdy korzystasz ze Switcha w trybie przenośnym i chcesz zagrać partyjkę multi w Mario Kart, to przecież nie będzie nosił z sobą niezbyt nieporęcznych słuchawek do grania.

Ta informacja wywołała istną burzę wśród graczy. Takie rozwiązanie wydaje się co najmniej dziwne. Korzystanie ze Switcha i telefonu na raz może być dość niewygodne. Jednak gracze przede wszystkim boją się tego, że bez odpowiedniej aplikacji i smartfona, nie będą mogli grać w trybie multiplayer.

W takim razie jak to wszystko będzie dokładniej wyglądać? Liczymy na jak najszybsze wyjaśnienie funkcji multiplayer.

Błąd redaktora- wygląd interfejsu faktycznie znamy: