Jak przyśpieszyć androida? 5 prostych trików! (bez root)

Komentarz

Poradniki Smartfony Systemy operacyjne

Jak każdy wie, Android po jakimś czasie znacząco zwalnia, ale co zrobić aby utrzymać go w najlepszej formie? Przygotowałem 5 prostych trików które znacząco przyśpieszą twój telefon!

Krok 1 – Przywrócenie ustawień fabrycznych

Najskuteczniejszą metodą uzyskania najlepszej formy telefonu jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Niestety opcja ta (w starszych androidach)usuwa wszystkie nasze dane, więc warto skopiować nasze dane na komputer. Aby przywrócić ustawienia fabryczne trzeba przejść do ustawień, następnie wybrać kopia i kasowanie danych. Teraz wystarczy kliknąć ustawienia fabryczne i zatwierdź przyciskiem ZRESETUJ USTAWIENIA.

ezgif.com-video-to-gif (1)

Krok 2 – Instalacja alternatywnego launchera

Fabryczne launchery mają to do siebie że często są obciążane nakładkami producentów. Genialnym rozwiązaniem na to jest Google Now Launcher bazujący na czystej nakładce. Launcher ten można pobrać z Google Play.

Krok 3 – Usuwamy niepotrzebne aplikacje i śmieci

Każda aplikacja zajmuje miejsce, używają pamięci RAM i procesora. Często aplikacje te działają w tle przez co nasz telefon spowalnia. Dodatkowo jeszcze zostawiają po sobie śmieci, czemu więc nie pozbyć się zbytecznych aplikacji? W tym celu pobierz aplikacje CCleaner ze sklepu play. Dzięki tej aplikacji usuwanie naszych śmieci będzie banalnie proste! Klikamy ANALIZUJ, następnie wybieramy co chcemy usunąć i zatwierdzamy CZYŚĆ. Jeśli chodzi o menadżer aplikacji to naciskamy na ikonkę kosza i zaznaczamy aplikację do odinstalowania.

ezgif.com-video-to-gif (2)

ezgif.com-video-to-gif

Krok 4 – Skracamy animacje

Skrócenie animacji powinno zauważalne przyspieszyć szybkość pracy interfejsu. Skróci to animacje i efektów przejścia ale przyspieszy uruchamianie się aplikacji. Aby skrócić animację musimy dostać się do opcji programistycznych. W Androidzie Lolipop i nowszych opcje te są ukryte, aby się do nich dostać musisz przejść do informacje o telefonie i kliknąć 7 razy numer kompilacji. Teraz gdy odblokowałeś swoje opcje programistyczne znajdź skale animacji okna,przejścia,animacji i zmniejsz ich wartość (im mniej tym lepiej).

ezgif.com-video-to-gif (3)

Krok 5 – Zaktualizuj system

Pamiętaj aby aktualizować swojego Androida. Producenci z każdą aktualizacją ulepszają swoje oprogramowanie, dzięki czemu nasz telefon jest bezpieczniejszy i szybszy 🙂 ! Aby zaktualizować system otwórz ustawienia, następnie przejdź do informacje o telefonie. Teraz wystarczy że klikniesz Aktualizuj oprogramowanie. Nasz telefon powinien teraz wyszukać najnowsze oprogramowanie dla naszego urządzenia.