Tak, dziś znów narzekam na Facebooka. Możesz się przyłączyć jeśli chcesz…

Komentarz

Newsy Social Media

Właśnie wprowadzono integrację Messengera z desktopową wersją Facebooka. Fajnie, nie?

No właśnie nie. Mam wrażenie, że twórcy Facebooka w ogóle nie rozumieją jak to działa, a przecież Facebook swoje początki budował na wersji desktopowej. Od teraz zamiast przycisku „Zobacz wszystkie wiadomości” ujrzymy „Otwórz w Messengerze”. Po kliknięciu zostanie otworzona podstrona żywcem wzięta z dotychczasowego messenger.com.

Rozdzielenie Facebooka od Messengera było dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Mogłem rozmawiać ze znajomymi bez konieczności otwierania Facebooka. Decyzja o połączeniu Messengera w taki sposób na desktopie zaskakuje. Obawiam się dnia, gdy w celu odpisania komuś na wiadomość będę musiał otwierać osobną aplikację zamiast zrobić to wygodnie w okienku.

Poręczny i przejrzysty widok skrzynki odbiorczej został zastąpiony niezbyt wygodnym Messengerem, który nijak pasuje do całości wyglądu serwisu. Niepokoją wieści, że do komunikatora na desktopie ma być na stałe wprowadzony „My Day” znany z Messengera. Zmiany możecie sprawdzić sami na swoim koncie. Jestem ciekaw co o tym wszystkim sądzicie.