Teraz Snapchat kopiuje Facebooka! Zaskakujące nowości w aplikacji.

Komentarz

Newsy Social Media

W ostatnim czasie Facebook wielokrotnie kopiował funkcje Snapchata. Tym razem jest zupełnie odwrotnie. Najnowsza aktualizacja wnosi funkcje znane z portalu Zuckerberga.

Snapchat jednak nie kopiuje funkcji Facebooka równie bezczelnie jak FB Snapa. Robi to na swój wyjątkowy sposób.Największą wprowadzaną nowością jest możliwość tworzenia grupowych konwersacji (max 16 użytkowników). Oczywiście – typowo dla Snapchata – konwersacja raz założona zostaje usunięta po 24 godzinach, a snapy w konwersacji można otworzyć jedynie dwa razy.

Dodano również nowe możliwości przy tworzeniu snapów. Narzędzie nożyczek pozwala wyciąć fragment zdjęcia i utworzyć z niego własną naklejkę do wykorzystania przy innych snapach (lub powielenia w obecnym).

Pamiętacie Prismę? To ta aplikacja, która ze zwykłego zdjęcia pozwalała wykonać dzieła sztuki. Pisaliśmy o niej TUTAJ. Snapchat posiadać będzie od teraz funkcję, która dostarcza podobną funkcjonalność. Za pomocą narzędzia pędzla nasze snapy w mgnieniu oka zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki.

Kolejną dużą nowością jest integracja z aplikacją Shazam i jak się możemy domyślać – pozwala na rozpoznawanie aktualnie puszczanego utworu. Wystarczy przytrzymać ekran, gdy leci muzyka, a aplikacja ją rozpozna. Pozwala to na zapisanie na później słuchanych utworów. Znajdują się one w ustawieniach. Klikając w daną piosenkę możecie ją potem wysłać do znajomych.

Aktualizacja dostępna jest na razie jedynie na iOS, ale wkrótce pojawi się również na Androidzie.

AKTUALIZACJA NEWSA

Aktualizacja dostępna jest już na oba systemy (Android i iOS), ale nie wszyscy mogą jeszcze zobaczyć nowości, zmiany wdrażane są etapowo.

Źródło