Będzie The Elder Scrolls VI… niestety niezbyt prędko.

Komentarz

Gry Newsy

Bethesda to nie automat. Ludzie z tego studia mają prawo do tego, aby zdecydować czym chcą się teraz zająć i w jakim kierunku pójść.

Mimo, że Bethesda nie ogranicza się do serii TES to i tak wywołuje ona najwięcej emocji. W ostatnim czasie na temat TES VI wypowiadał się Pete Hines. Najpierw wstawił na Twittera post o następującej treści:

The Elder Scrolls VI jeszcze nie powstaje. Po prostu powiedzieliśmy, że wreszcie go przygotujemy

Podczas wywiadu dla portalu MMORPG także poruszono temat szóstej części serii.

To studio [Bethesda Game Studios] nie jest automatem. Nie są automatem z dwoma przyciskami, w którym najpierw wciskamy Elder Scrolls, a potem wciskamy Fallout, a potem wciskamy Elder Scrolls, a potem wciskamy Fallout… To bardzo utalentowane studio, pełne kreatywnych ludzi. Zrobili cztery gry z rzędu, które otrzymały tytuł Gry Roku i mają prawo do tego, aby zdecydować czym chcą się teraz zająć i w jakim kierunku pójść

Hines powiedział, że nie przeszkadza Toddowi Howardowi ponieważ wie on w jakim kierunku powinien prowadzić ekipę Bethesdy.

On ma swoje powody, a kiedy nadejdzie odpowiedni czas, te powody staną się jasne dla osób, które ich nie rozumiały, albo i nie. Ale ostatecznie Ci ludzie mają prawo do tego, aby nie robić gry Elder Scrolls po grze Elder Scrolls, dlatego przerzucili się na Fallout, i dlatego mają prawo do tego, by odpocząć i spróbować czegoś innego, albo zrobić coś inaczej. (…) Wiem nad czym pracują przez następną dekadę i myślę, że wszystkim warto się ekscytować, z różnych powodów, a kiedy te gry zadebiutują, ludzie będą z tego zadowoleni.

Zabrakło jedynie informacji nad czym pracują ludzie Bethesdy. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że ekipa zajmuje się 3 większymi grami, ale Hines nie podpisuje się całkowicie pod tą informacją.

Nie powinienem nigdy wspominać liczby, ponieważ pracujemy nad wieloma grami. Mógłbyś to zliczyć na wiele różnych sposobów. Mógłbyś powiedzieć, że to większe albo mniejsze. Przed nimi jeszcze długa droga. Myślę, że ważniejsze jest to, iż długo jeszcze nie będziecie na ich temat nic słyszeć. Nasze projekty zawsze się na siebie nakładają. Siedzimy teraz przy większej liczbie rzeczy niż wcześniej

Możemy przeczuwać, że przez długi czas nie dostaniemy konkretnych informacji. Możemy jedynie czekać.

4a0538635bda3eb3fd9de428eb66af0f.jpg

Mamy tu fanów The Elder Scrolls? Podzielcie się opinią na ten temat w komentarzach!