Teraz Opera przeprowadziła własne porównanie. Nie zgadniecie kto wygrał (wideo)

Komentarz

Newsy Przeglądarki Publicystyka

W poniedziałek przedstawiłem Wam film, w którym Microsoft przedstawił w korzystnym świetle swoją przeglądarkę Edge. Na kontrę twórców Opery długo nie musieliśmy czekać. Zobaczcie ich własne porównanie.

Microsoft nie wskazał dokładnie jakich technik użył w swoim porównaniu. Norwegowie postanowili więc przeprowadzić własny test. Uważają, że firma z Redmond nie włączyła w Operze trybu oszczędzania energii, przez co przeglądarka wypadła gorzej.

W tym teście użyto notebooka Lenovo Yoga 500 z procesorem Intel i3-5005U, 4GB pamięci operacyjnej i dyskiem 500 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 10. Podczas testów uruchomiono skrypt, który wykonywał różne czynności poprzez przeglądarkę.

opera-powersaver

Film pokazuje znaczące różnice w działaniu Opery z trybem oszczędzania energii i jego brakiem. Różnica między programem Edge wyniosła 43 minuty, a Chrome okazał się gorszy aż o godzinę i 1 minutę. Wersja Opery wykorzystana podczas testu to 39.0.2248.0.

To pokazuje tylko, że tak naprawdę ciężko jest stwierdzić, która przeglądarka tak naprawdę najmniej obciąża akumulatory laptopów. Kto wie czy za jakiś czas nie obejrzymy testu stworzonego prze Google, gdzie zwycięzcą jest Chrome?