Fundroid » Gry » Newsy » PC

Najważniejsi pracownicy z Telltale Games przechodzą do Ubisoftu!

Komentarz

Gry Newsy PC

Ubisoft wykonał kawał dobrej roboty, przekonując czwórkę kluczowych pracowników studia Telltale, aby do nich dołączyli. Zważywszy na dokonania tych ludzi można stwierdzić, że twórcy The Walking Dead i The Wolf Among Us nie będą mieli łatwo.

Zmiany pracy w branży gier wideo to normalka, ale czasami trafią się takie transfery, które zdecydowanie się wyjaśniające i na pewno wywołują poważne skutki. Do tej kategorii zaliczają się ostatnie ruchy Ubisoftu, któremu udało się przekonać czwórkę kluczowych pracowników Telltale Games, aby dołączyli do oddziału w San Francisco (Tam znajduje się ekipa pracująca obecnie nad South Park: The Fractured But Whole).

Do Ubisoftu dołączył Dennis Lenart, Nick Herman, Pierre Shorette oraz Adam Sarasohn. Nazwiska te pewnie zupełnie nic wam nie mówią, więc szybko objaśniam. Lenart był jednym z reżyserów pierwszego sezonu The Walking Dead, a potem przyjął rolę dyrektora kreatywnego w Minecraft: Story Mode. Herman miał rolę dyrektora kreatywnego kultowego Tales from the Borderlands oraz reżyserował epizody tej serii, a także The Wolf Among Us i The Walking Dead: Season One. Shorette był głównym scenarzystą Tales from the Borderlands, oraz kilku epizodów The Wolf Among Us i The Walking Dead: Season Two. Został nam jeszcze Sarasohn – producent Tales of Borderlands, który dodatkowo zajmował się wdrażaniem nowych producentów w studiu Telltale.

Podsumowując: Ubisoft zyskuje czterech naprawdę wartościowych pracowników. Po stronie Telltale, może być problem w załataniu luki. Na efekty tego transferu sobie pewnie poczekamy, ale to na pewno świetna wiadomość dla fanów francuskiego wydawcy. Ale Ubisoft zawsze może ich wziąć do pracy nad nową marką. Czas pokaże.