Virtus.Pro na podium Eleague Major 2017!

Komentarz

E-sport Gry Newsy

Polska drużyna Virtus.Pro zajęła drugie miejsce po ciężkiej bitwie z Astralis…

Nuke – 12:16 (6:9)

Na początkowej mapie Polacy objęli stronę terrorystów, która jak wiadomo na mapie de_nuke jest trudniejsza. Po przegranej rundzie pistoletowej, Virtus.pro wyrównało wynik niesamowitą rundą force-buy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:9 dla graczy VP. Nadeszła druga połowa spotkania. Virtus.pro po stronie antyterrorystów miało praktycznie pewne zwycięstwo. Astralis zaskoczyło polaków świetną „pistoletówką”, co przyczyniło się do bardzo wyrównanej walki. Drużyny szły ze sobą łeb w łeb, lecz zawodnicy prowadzeni przez Jakuba „kubena” Gurczyńskiego wygrali pierwszą mapę.

Overpass – 16:14 (9:6)

Po zwycięskiej, pierwszej mapie de_nuke przyszedł czas na mapę de_overpass. Polacy podeszli do niej bardzo spokojnie wiedząc, że mają jedną mapę za sobą. Tym razem Astralis musiało dołączyć do oddziału terrorystów, który na tej mapie jest trudniejszy do opanowania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem korzystniejszym dla norwegów, a mianowicie 9:6. W drugiej połowie mapy de_overpass pierwsza runda trafiła na konto Astralis, zmieniając wynik na 10:6.  Polacy niesamowitą grą próbowali doskoczyć do przeciwników. Niestety dla polaków mapa skończyła się wynikiem 16:14 dla Astralis. Mimo niesamowitych „headów” zawodników VP, Astralis nie uległo i grało do końca.

Train 16:14 (6:9)

Ostatnią mapę finału Polacy zaczęli bardzo dobrze, runda pistoletowa należała do nich. Virtusi wypracowali sobie przewagę aż 5:0, większość kibiców myślała w tamtym momencie, że będzie to kolejny finał dla niedźwiedzi. Astralis nie mogło się pozbierać aż do ósmej rundy, zaczęli wtedy odrabianie gigantycznych strat. W drugiej połowie „pistoletówka” należała do nas. Norwescy kibice przyjęli najgorsze. Po chwili zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, Astralis goniło Polaków, z wynikiem 12:13 ,a kibice obu drużyn zaczęli zastanawiać się jaki będzie końcowy wynik spotkania. Astralis wykonało swoją robotę jak należy i z wynikiem 16:14 zakończyli turniej. Radość Norwegów była ogromna, ponieważ był to ich pierwszy wygrany Major.

źródło: izaktv.pl