POGODYNKI – WAKACYJNE SOBOTY Z APPKAMI

2 komentarze

Po godzinach

Pierwsza, największa fala upałów już za nami, prawdopodobnie teraz już będzie tylko lepiej chociaż nigdy nic nie wiadomo! Pogoda może się zmienić z dnia na dzień, dlatego zawsze warto ją śledzić i być na bieżąco, do tego posłużą nam aplikacje pogodowe na nasze smartfony których zrobimy sobie dzisiaj przegląd! Zapraszam Was do pierwszego wpisu z cyklu „Wakacyjne soboty z appkami” let’s go!


1. WeatherPro
Jest to jedna z aplikacji która ma w swojej bazie danych największą ilość miast i miasteczek co jest jej wielkim plusem. Wśród dostępnych parametrów mamy tutaj: temperaturę, opady, zachmurzenie, ciśnienie atmosferyczne czy kierunek i siłę wiatru. Prognoza jest tutaj podawana z 7 dniowym wyprzedzeniem co nie jest zaskakującym czasem. Aplikacja posiada też widgety dzięki którym możemy sprawdzić pogodę bez jej uruchamiania. Program niestety jest płatny i nie kosztuje mało, bo aż ~13zł (w zależności od sklepu).

2. AccuWeather
Ta aplikacja oferuję nam prognozy z plus minus 3 milionów miast z całego świata. Oprócz zwykłych parametrów pogodowych program posiada wiele innych różnych opcji, jak np. Wilgotność powietrza lub sprawdzenie zawartości szkodliwych filtrów UV w słońcu. Niestety dostępność wielu dodatków jest uzależniona od posiadania płatnej wersji premium która kosztuje ok. 15zł

3. Twojapogoda.pl
Klient bardzo znanego serwisu internetowego TwojaPogoda.pl. Znajdziemy tutaj niestety tylko ok. 2,5 tysiąca miast i miasteczek z terenu całej Polski co jest dość mała ilością w porównaniu do innych aplikacji. Dostępne mamy trzy rodzaje wariantów czasowych: godzinną, dzienną oraz 16 dniową które opatrzone są takimi danymi jak prędkość wiatru, temperatura, opady czy ciśnienie atmosferyczne.

4. Pogoda Yahoo!
Aplikacja Pogoda Yahoo! jest jedną z pakietu kilku programów dostarczanych przez tego producenta dla systemu Android. Program oferuje podstawowe dane pogodowe dla wielu miejsc na całym świecie, zawiera ponadto obszerną bazę polskich miejscowości. Program umożliwia ustawienie kilku miejsc, dla których będzie sprawdzana prognoza pogody. Możliwe jest także określenie miejsca na podstawie GPSa. Z aplikacji dowiemy się m.in jaka panuje obecnie temperatura, jaka jest odczuwalna temperatura, kiedy nastąpi wschód i zachód słońca, jakie będzie ciśnienie, widoczność, kierunek i prędkość wiatru, punkt rosy oraz wilgotność. Aplikacja oferuje ponadto do wyboru kilka widżetów.

5. Pogodynka
Ostatnią propozycją której się przyjrzę jest Pogodynka. Aplikacja stworzona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW). W swojej bazie posiada około 70 tysięcy polskich miast a także mniejszych miejscowości. Darmowa wersja dostarcza jedynie kilka najpotrzebniejszych informacji pogodowych na 7 dni: temperatura na nadchodzące dni w dzień i w nocy, informacje o opadach, prędkość wiatru, ciśnienie oraz poziom zachmurzenia nieba. Dodatkowo Pogodynka dostarcza informacje o ostrzeżeniach meteorologicznych i hydrologicznych dla obszaru całego kraju. Niewątpliwym atutem jest obszerna baza miejsc, w której oprócz dużych miast znalazły się także niewielkie miejscowości. Dane pogodowe są stale aktualizowane z serwerów IMiGW.

WeatherPro: www.magazynfundroid.pl/d/WeatherPro

AccuWeather: www.magazynfundroid.pl/d/AccuWeather

Pogoda TwojaPogoda.pl: http://magazynfundroid.pl/d/twojapogoda

Pogoda Yahoo: www.magazynfundroid.pl/d/PogodaYahoo

Pogodynka: www.magazynfundroid.pl/d/pogodynka

  • Toud

    Przyda się na wakacje 😀

  • Seweryn

    Świetny pomysł. Na pewno wielu osobom się przyda.