WG Cells – twórcy WoT’a stawiają na mobilność

Komentarz

Publicystyka

MOBA World of Tanks Blitz doskonale poradziła sobie na rynku mobilnym. Jej sukces dał firmie Wargaming ogromne doświadczenie. Przedstawiamy sposób w jaki zamierzają je wykorzystać.

Dzisiaj (20.09.2015) firma Wargaming, znana mobilnym graczom przede wszystkim z World of Tanks Blitz przedstawiła światu nową jednostkę, która zajmie się wyłącznie segmentem mobilnym. Za sterami WG Cells, bo tak została ona nazwana, zasiądzie dawny szef DropForge Games, David Bluhm. A co o Cells mówi prezes Wargamingu, Victor Kislyi?

“Mocna obecność w biznesie mobilnym to jeden z naszych celów strategicznych. Rozumiemy jego wielkość i potencjał na przyszłość. WG Cells pozwoli nam na tworzenie świetnych gier i rozszerzanie katalogu wydawniczego”

Zachwytu nad nowym działem nie ukrywa też David Bluhm:

“Wargaming już w tym momencie stworzył światowej klasy gry na każdą, liczącą się platformę sprzętową. WG Cells umożliwi szybszą ekspansję w sektor mobilny i dostarczanie świetnych gier”

Do powstania tej jednostki niewątpliwie przyczynił się sukces gry WoT Blitz, którą pobrano już ponad 35 mln razy. Twórcy nowego oddziału z pewnością wykorzystają doświadczenie jakie zdobyli przy Blitz’ie. W związku z otwarciem nowego działu tej firmy zostaną połączone studia deweloperskie w Seattle i Kijowie, a celem będzie oczywiście poszerzanie obecności Wargaming na rynku mobilnym.

Na ten moment katalog WG Cells składa się z gier:

  • Loot & Legends
  • Fantastic Plastic Squad (premiera w 2015 roku)
  • Smash Squad (premiera w 2016 roku)

L&L_Logo_Color_TextureFPS_Logo_PNGSS_Logo

Nam pozostaje tylko mieć nadzieję, że produkcje wychodzące z rąk nowo powstałego działu Wargaming będą stały dalej na wysokim poziomie, a jeśli firma obierze właściwą strategię – ma szanse na poważnie zatrząść rynkiem mobilnym.