Masz Xbox i lubisz zbierać pudełka z grami? W przyszłości możesz mieć niemały problem.

Komentarz

Gry Konsole Newsy

Major Nelson przepowiada, że w przyszłości możemy mieć dostęp tylko do gier w wersji cyfrowej. Płyty mają zostać wyparte, bo nie dają możliwości grania w dniu premiery.

Podczas rozmowy z portalem Gamespot Larry „Major Nelson” Hyrb – naczelny programista Xbox – zdradził, że w przyszłości gry na konsolę Xbox mogą pojawiać się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Jego zdaniem jest to spowodowane tym, że gracze chcą mieć nowe tytuły już w momencie premiery.

Wydaje mi się, że wraz z każdym miesiącem i rokiem gracze na całym świecie coraz bardziej przyzwyczajają się do zakupów online. I prawdę mówiąc mamy coraz większe zapotrzebowanie właśnie na taką drogę sprzedaży. Ludzie chcą mieć tę wygodę posiadania gry od razu w momencie jej premiery. Pobrać ją prosto na swoją konsolę.

Pomysł może wydawać się ciekawy lub oryginalny, ale nie dla wszystkich. Co z tymi, którzy lubią mieć półki zapełnione pudełkami od gier? Tymi, którym robi się miło gdy patrzą na regał i widzą trzy plastikowe pudełka z nazwami gier z ulubionej serii?  Taki widok satysfakcjonuje o wiele bardziej niż długa lista w cyfrowej bibliotece. Ponadto, kwestia dystrybucji fizycznych kopii leży także w dużej mierze po stronie wydawców. I rzecz jasna, nie możemy zapomnieć o fakcie ważnym dla wielu graczy – gry na CD możemy pożyczać bądź sprzedawać.

Na nieszczęście kolekcjonerów tradycyjnych nośników, Microsoft ma możliwość wprowadzenia tego w życie. Wystarczy, że nadchodzący Project Scorpio nie będzie wyposażony w wejście na płyty. Wtedy gracze Wtedy gracze nie mieliby innego wyjścia niż zakup wydania cyfrowego. Wiąże się to także z oglądaniem filmów.
Co Wy o tym myślicie? Czy przyszłość oparta wyłącznie na dystrybucji cyfrowej to dobra wizja? Czekamy na Wasze komentarze.